Katastroficzny

Zjawiska pogodowe i inne klęski żywiołowe.

Zejście lawiny lub gradobicie? A może trzęsienie ziemi wraz z wybuchem wulkanu? Całkiem normalna sytuacja jak dla tego gatunku. Ta kategoria, obiera pod lupę wszystko, co może być związane z nadchodzącym kataklizmem. Z kolei z takim tematem, wiąże się pewna dynamika, której nie znajdziemy w żadnym innym rodzaju filmowym. Bo kiedy trafiamy na ekstremalną sytuację, szukamy skrajnych rozwiązań, które z kolei są naprawdę emocjonujące i to właśnie puenta filmu i serialu katastroficznego. Z dodatkową kreatywnością twórców w filmowych w temacie efektów specjalnych ten gatunek plasuje się na podium trzymających w napięciu produkcji.

Widowiskowe sceny anomalii.

Nienaturalnie wzmocniona katastrofa przyrodnicza, to nie jedyna droga do stworzenia filmu lub serialu katastroficznego oczywiście. Ogromne asteroidy, Pandemia zombie, czy nawet globalna zagłada związana z najazdem kosmitów, to także synonimy kina katastroficznego. Zastosowanych pułapek, czyhających na bohaterów jest wiele. Przykładem mogą być klaustrofobiczne przestrzenie, szerzące się epidemie, potężne wybuchy, perspektywa nieuniknionej śmierci, to wszystko sprawia, że wpatrujemy się w ekran z zapartym tchem, tak jakby odwrócenie wzroku miało pogrzebać nadzieję na ostatni ratunek.

Emocje biorą górę.

Na skutek tych wszystkich nieszczęść i przeszkód, stawianych na drodze uczestnikom wydarzeń dramaturgia, przerażenie oraz wszystkie inne negatywne emocje panujące w filmie/serialu, także zaczynają dziesiątkować bohaterów. Bo jak tu nie popaść w skrajne emocje przy tak krańcowych wydarzeniach. Jest to jeden z najbardziej fundamentalnych elementów dotyczących tego gatunku. Dzięki któremu, swoją drogą platformy filmowe typu Netflix, HBO GO, Showtime czy VOD, zyskują na popularności o którą się przecież ubiegają. Więc tą kategorię na pewno nie trudno będzie wyszukać i/lub znaleźć na wielkim ekranie.

Lista filmów:

Tuż przed tragedią

Serial "Tuż przed tragedią" miał premierę w dniu: 2004-07-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Tuż przed tragedią. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Katastrofy w przestworzach

Serial "Katastrofy w przestworzach" miał premierę w dniu: 2003-09-03
Kulisy dochodzenia w sprawie najbardziej zagadkowych katastrof, jakie zdarzyły się w historii lotnictwa.
Zobacz więcej

Tajemnice czarnych skrzynek

Serial "Tajemnice czarnych skrzynek" miał premierę w dniu: 2011-01-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Tajemnice czarnych skrzynek. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Di-dei

Serial "Di-dei" miał premierę w dniu: 2015-09-18
Opowieść o ratownikach i lekarzach pogotowia, pracujących przy zniszczeniach w Seulu po przejściu klęski żywiołowej.
Zobacz więcej

Cyklon Tracy

Serial "Cyklon Tracy" miał premierę w dniu: 1986-11-05
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Cyklon Tracy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Bez ostrzeżenia

Film "Bez ostrzeżenia" miał premierę w dniu: 1994-10-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bez ostrzeżenia. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Armageddon

Film "Armageddon" miał premierę w dniu: 1998-07-01
Po odkryciu asteroidy wielkości Teksasu, która zmierza w kierunku Ziemi, NASA rekrutuje grupę wiertniczych i wysyła na misję ratowania planety.
Zobacz więcej

Niemożliwe

Film "Niemożliwe" miał premierę w dniu: 2012-09-09
Historia rodziny – Marii, Henry'ego i ich trzech synów – która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku.
Zobacz więcej

Titanic

Film "Titanic" miał premierę w dniu: 1997-11-18
Rok 1912, brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie emigrant Jack przypadkowo spotyka arystokratkę Rose.
Zobacz więcej

Sztorm

Film "Sztorm" miał premierę w dniu: 1996-02-02
Kapitan ćwiczebnego żaglowca "Albatros" zabiera trzynastu kadetów ze szkoły morskiej w kilkumiesięczny rejs szkoleniowy. Podczas podróży łódź dopada potężny sztorm.
Zobacz więcej