Komedia kryminalna

Komedia kryminalna to gatunek filmowy, przypominający klasyczną komedię, z tą różnicą, że jej fabuła zawsze oparta jest na różnego rodzaju przestępstwach. Filmy te mogą stawiać głównego bohatera zarówno po złej stronie – kryminalisty – jak na przykład Przekręt, Porachunki czy Ocean’s Eleven, jak i dobrej – policjanta czy detektywa, przykładowo Zabójcza Broń czy Brooklyn 9-9. Często możemy też obserwować równolegle poczynania obu tych stron, które zgrabnie i z wszechobecnym humorem nawzajem się przeplatają. Do takich filmów z kolei bez wątpienia należy Złap mnie jeśli potrafisz czy Wilk z Wall Street.

Komedie kryminalne to gatunek filmowy dla osób, które chcą poprawić sobie nastrój, przyjemnie spędzić czas przy lekkiej, niezobowiązującej fabule, a jednocześnie obejrzeć coś, co trzyma w napięciu i niejednokrotnie zapewnia wartkie sceny akcji. Polscy reżyserzy również mogą się pochwalić produkcjami w tym gatunku, takimi jak Vinci, Vabank, Brunet wieczorową porą czy U Pana Boga w ogródku.

Lista filmów:

Agatha Christie's Partners in Crime

Serial "Agatha Christie's Partners in Crime" miał premierę w dniu: 1983-10-09
Małżonkowie Tommy i Prudence "Tuppence" Beresford prowadzą agencję detektywistyczną. Oprócz spraw kryminalnych, zajmują się też śledztwami zjawisk paranormalnych.
Zobacz więcej

Cowboy Bebop

Serial "Cowboy Bebop" miał premierę w dniu: 2021-11-19
Grupa nietypowych łowców nagród próbuje dopaść najgroźniejszych w całym Układzie Słonecznym przestępców. Ta ekipa za pieniądze zrobi wszystko — nawet uratuje świat.
Zobacz więcej

Śledztwa Hetty Wainthropp

Serial "Śledztwa Hetty Wainthropp" miał premierę w dniu: 1996-01-03
Brytyjska emerytka, chcąc podreperować domowy budżet i odciągnąć zaprzyjaźnionego nastolatka od uroków życia ulicy, zakłada agencję detektywistyczną.
Zobacz więcej

Żądło

Film "Żądło" miał premierę w dniu: 1973-12-25
Lata trzydzieste w USA. Dwóch przyjaciół, drobnych oszustów, postanawia zemścić się na wpływowym gangsterze za śmierć swojego przyjaciela. Wymyślają więc przekręt wszech czasów. 
Zobacz więcej

Przekręt

Film "Przekręt" miał premierę w dniu: 2000-09-01
Historia złożona z kilku gangsterskich opowieści, które splatają się wokół kradzieży drogocennego diamentu.
Zobacz więcej

Na noże

Film "Na noże" miał premierę w dniu: 2019-11-27

Detektyw Blanc bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Wszyscy jego krewni są podejrzani.

Zobacz więcej

Brooklyn 9-9

Serial "Brooklyn 9-9" miał premierę w dniu: 2013-09-17
Zdziecinniały detektyw, Jake Peralta (Andy Samberg), jest w czepku urodzony. Swoją, wydawać by się mogło, poważną pracę traktuje jak niewinną zabawę. Jego nonszalancki sposób rozwiązywania dochodzeń jest mu puszczany płazem, ponieważ może się pochwalić największą liczbą zamkniętych spraw. Jednak nowy kapitan, Ray Holt (Andre Braugher), chce wychować zdolnego...
Zobacz więcej

Teraz albo nigdy - czas to pieniądz

Film "Teraz albo nigdy - czas to pieniądz" miał premierę w dniu: 2000-11-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Teraz albo nigdy - czas to pieniądz. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Zabójczy parasol

Film "Zabójczy parasol" miał premierę w dniu: 1980-10-08
Przez pomyłkę przeciętny aktor staje się zabójcą na zlecenie.
Zobacz więcej

Szlachectwo zobowiązuje

Film "Szlachectwo zobowiązuje" miał premierę w dniu: 1949-06-21
Potomek arystokratycznej rodziny postanawia usunąć swoich krewnych stanowiących przeszkodę do odziedziczenia majątku i tytułu szlacheckiego.
Zobacz więcej