Komedia obycz.

Komedia obyczajowa to gatunek łączący w sobie cechy filmu obyczajowego z cechami komedii. Najczęściej opierają się one na konkretnej sytuacji, działaniu czy problemie występującym w społeczeństwie. Zawsze jednak sytuacje te przedstawiane są z dużym dystansem i mają mocno humorystyczne zabarwienie. Przykładami komedii obyczajowych mogą być filmy Mamuśka, Moja dziewczyna czy wielokrotnie nagradzane Sekrety i kłamstwa. Bardzo często możemy trafić nie tylko na filmy, ale także na seriale, które należą do tego gatunku. Najbardziej znany serial, będący komedią obyczajową, to z pewnością Gotowe na wszystko.

Bardzo wiele polskich znanych i lubianych produkcji to właśnie zarówno filmy, jak i seriale należące do gatunku komedii obyczajowych. Przykładami filmów, które zna chyba każdy Polak, mogą być Sami swoi, Kogel-mogel lub Pieniądze to nie wszystko. Z kolei seriale, o których warto wspomnieć, a które też wpasowują się w ten gatunek to Alternatywy 4, Czterdziestolatek czy O mnie się nie martw.

Lista filmów:

Bohater baseballa Joe Torre

Film "Bohater baseballa Joe Torre" miał premierę w dniu: 1997-10-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bohater baseballa Joe Torre. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Inny w klasie

Serial "Inny w klasie" miał premierę w dniu: 1997-03-26
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Inny w klasie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Alternatywy 4

Serial "Alternatywy 4" miał premierę w dniu: 1986-09-30
Czasy PRL-u. Losy pochodzących z różnych grup społecznych mieszkańców nowo wybudowanego warszawskiego bloku.
Zobacz więcej

Filmweb Offline 2019

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Filmweb Offline 2019. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dragon Zakura

Serial "Dragon Zakura" miał premierę w dniu: 2005-07-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dragon Zakura. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

GTO: Great Teacher Onizuka

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. GTO: Great Teacher Onizuka. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Co ludzie powiedzą?

Serial "Co ludzie powiedzą?" miał premierę w dniu: 1990-10-29
Hiacynta Bukiet bezustannie stara się zaprezentować jako osoba znacznie zamożniejsza i należąca do wyższej klasy społecznej, niż jest w rzeczywistości. Robi to jednak nieudolnie, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
Zobacz więcej

Kochane kłopoty

Serial "Kochane kłopoty" miał premierę w dniu: 2000-10-05
Lorelai samotnie wychowuje szesnastoletnią córkę w małym miasteczku pełnym przyjaznych ludzi. Rory zostaje przyjęta do prestiżowej prywatnej szkoły, na którą nie stać jej matkę.
Zobacz więcej

Sami swoi

Film "Sami swoi" miał premierę w dniu: 1967-09-15
Zwaśnione od wielu lat rodziny Pawlaków i Kargulów trafiają z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane.
Zobacz więcej

Konopielka

Uporządkowane życie chłopa Kaziuka burzy młoda nauczycielka, która zostaje przydzielona do niego na kwaterę.
Zobacz więcej