Komedia obycz.

Komedia obyczajowa to gatunek łączący w sobie cechy filmu obyczajowego z cechami komedii. Najczęściej opierają się one na konkretnej sytuacji, działaniu czy problemie występującym w społeczeństwie. Zawsze jednak sytuacje te przedstawiane są z dużym dystansem i mają mocno humorystyczne zabarwienie. Przykładami komedii obyczajowych mogą być filmy Mamuśka, Moja dziewczyna czy wielokrotnie nagradzane Sekrety i kłamstwa. Bardzo często możemy trafić nie tylko na filmy, ale także na seriale, które należą do tego gatunku. Najbardziej znany serial, będący komedią obyczajową, to z pewnością Gotowe na wszystko.

Bardzo wiele polskich znanych i lubianych produkcji to właśnie zarówno filmy, jak i seriale należące do gatunku komedii obyczajowych. Przykładami filmów, które zna chyba każdy Polak, mogą być Sami swoi, Kogel-mogel lub Pieniądze to nie wszystko. Z kolei seriale, o których warto wspomnieć, a które też wpasowują się w ten gatunek to Alternatywy 4, Czterdziestolatek czy O mnie się nie martw.

Lista filmów:

Bohater baseballa Joe Torre

Film "Bohater baseballa Joe Torre" miał premierę w dniu: 1997-10-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bohater baseballa Joe Torre. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Inny w klasie

Serial "Inny w klasie" miał premierę w dniu: 1997-03-26
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Inny w klasie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Alternatywy 4

Serial "Alternatywy 4" miał premierę w dniu: 1986-09-30
Czasy PRL-u. Losy pochodzących z różnych grup społecznych mieszkańców nowo wybudowanego warszawskiego bloku.
Zobacz więcej

Dragon Zakura

Serial "Dragon Zakura" miał premierę w dniu: 2005-07-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dragon Zakura. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

GTO: Great Teacher Onizuka

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. GTO: Great Teacher Onizuka. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Ekipa

Serial "Ekipa" miał premierę w dniu: 2004-07-18
Vincent Chase jest niezwykle przystojnym aktorem, który właśnie wkroczył do świata filmu. Jednak nie przyszedł sam. Zabrał swoich najbliższych przyjaciół, z którymi wychowywał się w Queens: Erica, swojego najlepszego przyjaciela, doradcę i powiernika, Johnny'ego nazywanego Drama, brata Vince'a, który dzięki swojemu słynnemu braciszkowi chce zaistnieć w show biznesie, no i...
Zobacz więcej

Co ludzie powiedzą?

Serial "Co ludzie powiedzą?" miał premierę w dniu: 1990-10-29
Hiacynta Bukiet bezustannie stara się zaprezentować jako osoba znacznie zamożniejsza i należąca do wyższej klasy społecznej, niż jest w rzeczywistości. Robi to jednak nieudolnie, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
Zobacz więcej

Kochane kłopoty

Serial "Kochane kłopoty" miał premierę w dniu: 2000-10-05
Lorelai samotnie wychowuje szesnastoletnią córkę w małym miasteczku pełnym przyjaznych ludzi. Rory zostaje przyjęta do prestiżowej prywatnej szkoły, na którą nie stać jej matkę.
Zobacz więcej

Sami swoi

Film "Sami swoi" miał premierę w dniu: 1967-09-15
Zwaśnione od wielu lat rodziny Pawlaków i Kargulów trafiają z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane.
Zobacz więcej

Konopielka

Uporządkowane życie chłopa Kaziuka burzy młoda nauczycielka, która zostaje przydzielona do niego na kwaterę.
Zobacz więcej