Komedia obycz.

Komedia obyczajowa to gatunek łączący w sobie cechy filmu obyczajowego z cechami komedii. Najczęściej opierają się one na konkretnej sytuacji, działaniu czy problemie występującym w społeczeństwie. Zawsze jednak sytuacje te przedstawiane są z dużym dystansem i mają mocno humorystyczne zabarwienie. Przykładami komedii obyczajowych mogą być filmy Mamuśka, Moja dziewczyna czy wielokrotnie nagradzane Sekrety i kłamstwa. Bardzo często możemy trafić nie tylko na filmy, ale także na seriale, które należą do tego gatunku. Najbardziej znany serial, będący komedią obyczajową, to z pewnością Gotowe na wszystko.

Bardzo wiele polskich znanych i lubianych produkcji to właśnie zarówno filmy, jak i seriale należące do gatunku komedii obyczajowych. Przykładami filmów, które zna chyba każdy Polak, mogą być Sami swoi, Kogel-mogel lub Pieniądze to nie wszystko. Z kolei seriale, o których warto wspomnieć, a które też wpasowują się w ten gatunek to Alternatywy 4, Czterdziestolatek czy O mnie się nie martw.

Lista filmów:

Bohater baseballa Joe Torre

Film "Bohater baseballa Joe Torre" miał premierę w dniu: 1997-10-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bohater baseballa Joe Torre. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Inny w klasie

Serial "Inny w klasie" miał premierę w dniu: 1997-03-26
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Inny w klasie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Alternatywy 4

Serial "Alternatywy 4" miał premierę w dniu: 1986-09-30
Czasy PRL-u. Losy pochodzących z różnych grup społecznych mieszkańców nowo wybudowanego warszawskiego bloku.
Zobacz więcej

Dragon Zakura

Serial "Dragon Zakura" miał premierę w dniu: 2005-07-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dragon Zakura. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

GTO: Great Teacher Onizuka

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. GTO: Great Teacher Onizuka. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Ekipa

Serial "Ekipa" miał premierę w dniu: 2004-07-18
Vincent Chase jest niezwykle przystojnym aktorem, który właśnie wkroczył do świata filmu. Jednak nie przyszedł sam. Zabrał swoich najbliższych przyjaciół, z którymi wychowywał się w Queens: Erica, swojego najlepszego przyjaciela, doradcę i powiernika, Johnny'ego nazywanego Drama, brata Vince'a, który dzięki swojemu słynnemu braciszkowi chce zaistnieć w show biznesie, no i...
Zobacz więcej

Co ludzie powiedzą?

Serial "Co ludzie powiedzą?" miał premierę w dniu: 1990-10-29
Hiacynta Bukiet bezustannie stara się zaprezentować jako osoba znacznie zamożniejsza i należąca do wyższej klasy społecznej, niż jest w rzeczywistości. Robi to jednak nieudolnie, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
Zobacz więcej

Kochane kłopoty

Serial "Kochane kłopoty" miał premierę w dniu: 2000-10-05
Lorelai samotnie wychowuje szesnastoletnią córkę w małym miasteczku pełnym przyjaznych ludzi. Rory zostaje przyjęta do prestiżowej prywatnej szkoły, na którą nie stać jej matkę.
Zobacz więcej

Sami swoi

Film "Sami swoi" miał premierę w dniu: 1967-09-15
Zwaśnione od wielu lat rodziny Pawlaków i Kargulów trafiają z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane.
Zobacz więcej

Konopielka

Uporządkowane życie chłopa Kaziuka burzy młoda nauczycielka, która zostaje przydzielona do niego na kwaterę.
Zobacz więcej

Sekrety i kłamstwa

Film "Sekrety i kłamstwa" miał premierę w dniu: 1996-05-24
Czarnoskóra okulistka postanawia odnaleźć biologiczną matkę, która jest na skraju załamania.
Zobacz więcej

Przystanek Alaska

Serial "Przystanek Alaska" miał premierę w dniu: 1990-07-12
Doktor Joel Fleischman otrzymuje swoją pierwszą posadę w miasteczku Cicely na Alasce. Niechętnie nastawiony do nowego miejsca lekarz zaczyna zaprzyjaźniać się z mieszkańcami.
Zobacz więcej

Byliśmy tacy zakochani

Film "Byliśmy tacy zakochani" miał premierę w dniu: 1974-01-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Byliśmy tacy zakochani. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Gotowe na wszystko

Serial "Gotowe na wszystko" miał premierę w dniu: 2004-10-03

Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Gdy jedna z nich popełni samobójstwo, na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety mieszkańców ulicy Wisteria Lane.

Zobacz więcej

Wniebowzięci

Film "Wniebowzięci" miał premierę w dniu: 1973-07-28
Dwaj mężczyźni wygrywają pieniądze w totolotka. Całą fortunę przeznaczają na różne przyjemności, które nie dają im oczekiwanego szczęścia.
Zobacz więcej

4. piętro

Film "4. piętro" miał premierę w dniu: 2003-10-31
Nastoletni pacjenci hiszpańskiego szpitala, pomimo swoich chorób, postanawiają w pełni cieszyć się życiem.
Zobacz więcej

Nie ma mocnych

Film "Nie ma mocnych" miał premierę w dniu: 1974-05-28
Film opowiada o dalszych losach Kargula i Pawlaka. Tym razem Kazimierz Pawlak nie ma komu oddać ziemi. Jego syn Witia sam ma jej wystarczająco dużo, a Paweł nie chce wracać na wieś, dlatego postanawia wydać za mąż swoją 18-letnią wnuczkę Anię, trzeba tylko znaleźć jej właściwego męża. Razem z Kargulem...
Zobacz więcej

Manhattan

Film "Manhattan" miał premierę w dniu: 1979-04-25
Isaac Davis utrzymuje się z dostarczania skeczów do telewizji. Właśnie zrezygnował z pracy w telewizji, ponieważ nie mógł się pogodzić z tym, że zaniżano poziom jego programów. Uważa bowiem, że nie można ogłupiać społeczeństwa. Teraz jest bezrobotny. Przenosi się do mniejszego mieszkania. Musi oszczędzać, aby płacić alimenty. Jego problemy ma...
Zobacz więcej

Bogaci bankruci

Serial "Bogaci bankruci" miał premierę w dniu: 2003-11-02
Michael Bluth, wdowiec z 13-letnim synem George'm Michaelem, musi ratować swoją dużą i dysfunkcyjną rodzinę po tym, jak jego ojciec zostaje aresztowany za podejrzane działania księgowe w prowadzonej przez niego korporacji a środki finansowe rodziny zostają zamrożone, wprawiając w przerażenie wszystkich członków owej ekscentrycznej rodziny. Matka Michaela, snobka Lucille, mieszka...
Zobacz więcej

Czerwone i złote

Film "Czerwone i złote" miał premierę w dniu: 1969-09-19
W miasteczku pojawia się tajemniczy mężczyzna. Jedna z mieszkanek rozpoznaje go jako zaginionego męża.
Zobacz więcej