Komedia rom.

Dlaczego kochamy komedie romantyczne?

Miłość to zbyt mocne słowo w tym przypadku, chociaż zważając na temat, może niekoniecznie? Komedia romantyczna, towarzyszy nam przecież przez całe życie. I chociaż przyjęło się mówić, że film z tej kategorii, nie jest dla prawdziwych mężczyzn. To całkowita bzdura. Nie bez powodu powstał stereotyp, kinowej randki z komedią romantyczną w tle. Miłość, to przecież temat, który nas otacza, a filmy i seriale z tego gatunku są lekkie i przyjemne w odbiorze. Co więcej, gdy nie wiadomo jaki seans wybrać na spotkanie rodzinne, gdzie gusta opanowane są przez różnorodność, komedia romantyczna, to rzecz, która połączy wszystkich w jedną całość. Bo przecież nie istnieje osoba, którą główny zamysł takiego kina w magiczny sposób by do tej pory ominął.

Urzekający wątek i sympatyczni bohaterowie.

Dlaczego filmy i seriale w tym zbiorze, tak przypadają nam do gustu? To proste. Każdy z nas lubi czasem zagłębić się w wyidealizowany świat i zostawić na boku swoje problemy. Ten gatunek, ma taką urodę, że każda, nawet większa komplikacja i tak wydaje się właściwie nie mieć znaczenia w świetle całej pięknej historii. Z góry można założyć, że opowieść raczej skończy się dobrze, ponieważ to właśnie taka kategoria, która ma na celu dać widzom to, czego oczekują. Na pewno przeżywamy wszystkie perypetie, przez które muszą przejść nasi bohaterowie, ale filmy i seriale pod kierunkiem komedii romantycznej, dają w końcu błogie ukojenie. Z pewnością bawią także swoją konwencją.

Wzruszają, bawią i poprawią humor.

Co ciekawe, najpopularniejsze i najbardziej zapamiętane komedie romantyczne filmy i seriale pochodzą zwykle z XX w. Tytuły takie jak: „Pretty Woman” czy „Pamiętnik” można określić jako kultowe kino gatunku. Całkiem inne jest natomiast polskie kino, w którym ta kategoria filmowa zaistniała bardziej po 2000. roku. Jednak komedia romantyczna, to nie tylko zabawne i miłosne wątki przeplatające się ze sobą. To także piękna opowieść o czasie i właściwej chwili, która trwa i daje pozytywne spojrzenie na ten szary świat.

Lista filmów:

Sen Çal Kapımı

Serial "Sen Çal Kapımı" miał premierę w dniu: 2020-07-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Sen Çal Kapımı. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

4N1K

Serial "4N1K" miał premierę w dniu: 2018-07-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. 4N1K. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Happiest Season

Film "Happiest Season" miał premierę w dniu: 2020-11-26
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Happiest Season. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wymarzona miłość

Serial "Wymarzona miłość" miał premierę w dniu: 2018-06-26
Młoda dziewczyna, by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa, znajduje pracę w agencji reklamowej. Wkrótce zaczyna ją łączyć uczucie ze swoim szefem. Więcej Mniej
Zobacz więcej

Kiralık Aşk

Serial "Kiralık Aşk" miał premierę w dniu: 2015-06-19
Uboga Defne planuje rozkochać w sobie znanego biznesmena Omera.
Zobacz więcej

Moja nadzieja

Serial "Moja nadzieja" miał premierę w dniu: 2015-04-06
Ścigana Julia ucieka do Buenos Aires i ukrywa się pod habitem nowicjuszki.
Zobacz więcej

Yeok-do Yo-jeong Kim-bok-joo

Utalentowana sztangistka i beztroski pływak studiują na uczelni dla najlepszych atletów. Priorytety skoncentrowanej na podnoszeniu ciężarów dziewczyny ulegają zmianie, gdy zakochuje się w kuzynie kolegi.
Zobacz więcej

Sezon na miłość

Serial "Sezon na miłość" miał premierę w dniu: 2014-07-04
Öykü Acar (Özge Gürel) to studentka uniwersytetu, której marzeniem jest zostać cenioną projektantką mody. Od zawsze podkochuje się w starszym bracie swojej najlepszej przyjaciółki Burcu (Nihal Işıksaçan) - Mete (Daghan Külegeç). Nie dość, że chłopak traktuje Öykü jak młodszą siostrę, to dodatkowo zaczyna spotykać się z jej drugą przyjaciółką -...
Zobacz więcej

No-eui mok-so-ri-ga deul-ryo

Niecodzienny zespół śledczych staje w obronie tych, którzy mają niewielką szansę na uniewinnienie.
Zobacz więcej

Him-ssen Yeo-ja Do-bong-soon

Serial "Him-ssen Yeo-ja Do-bong-soon" miał premierę w dniu: 2017-02-24
Nadzwyczajnie silna dziewczyna stara się chronić życie szefa i jednocześnie pomóc policjantowi w złapaniu porywacza. Musi jednak uważać, gdyż nadużycie posiadanej mocy może spowodować jej utratę.
Zobacz więcej

Joo-goon-eui tae-yang

Serial "Joo-goon-eui tae-yang" miał premierę w dniu: 2013-08-07
Chciwy dyrektor generalny chroni sekretarkę, która potrafi porozumiewać się z duchami.
Zobacz więcej

Miłosne potyczki

Serial "Miłosne potyczki" miał premierę w dniu: 2016-06-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Miłosne potyczki. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hanazakari no Kimitachi e: Ikemen Paradise

Serial "Hanazakari no Kimitachi e: Ikemen Paradise" miał premierę w dniu: 2007-07-03
Mieszkająca w USA nastolatka przeprowadza się do Japonii. Ma zamiar sprawić, by jej idol ponownie zaczął treningi i kontynuował karierę skoczka.
Zobacz więcej

Nodame Cantabile: Finale

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Nodame Cantabile: Finale. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

W pogoni za miłością

Film "W pogoni za miłością" miał premierę w dniu: 2005-02-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. W pogoni za miłością. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Rzymskie wakacje

Film "Rzymskie wakacje" miał premierę w dniu: 1953-08-26
Księżniczka Anna spędza incognito dzień w Rzymie. Towarzyszy jej dziennikarz, który zna jej prawdziwe nazwisko.
Zobacz więcej

Stwórca

Film "Stwórca" miał premierę w dniu: 1985-09-20
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Stwórca. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Skip Beat!

Serial "Skip Beat!" miał premierę w dniu: 2008-10-05
Kyoko postanawia zrobić karierę w show-biznesie, by zemścić się na swoim byłym chłopaku, idolu nastolatek.
Zobacz więcej

Sakurasō no Pet na Kanojo

Serial "Sakurasō no Pet na Kanojo" miał premierę w dniu: 2012-10-09
Sorata trafia do okrytego złą sławą dormitorium Sakura, gdzie poznaje grupę dosyć ekscentrycznych lokatorów.
Zobacz więcej

Dziesiąte królestwo

Serial "Dziesiąte królestwo" miał premierę w dniu: 2000-02-27
Virginia Lewis mieszka wraz z ojcem na skraju Central Parku. Pewnego dnia za sprawą magicznego lustra dostaje się do magicznego świata baśni. W dziewięciu królestwach do których trafia nie dzieję się dobrze. Władzę przejmuje Zła Czarownica, która zamienia prawowitego księcia w psa. Virginia wraz z poznanym tam Wolfem próbuje pomóc...
Zobacz więcej