Kryminał

Kryminał to gatunek filmowy, którego nieodłącznym elementem jest łamanie prawa. Najczęściej, nie da się ukryć, mowa jest o morderstwie, lecz zdarzają się historie oparte na innego rodzaju przestępstwach, jak porwania czy kradzieże. Całość stworzona jest w taki sposób, aby trzymać widza w napięciu do ostatniej chwili. Już prawie rozwiązana zagadka w ostatniej chwili komplikuje się i zmienia obrót sprawy o sto osiemdziesiąt stopni – klasyczne zagranie a i tak zaskakuje nas w większości przypadków.

Kryminał jest jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych, toteż nie sposób nie znać takich klasyków jak Iluzja, Leon zawodowiec czy Sherlock Holmes. Kryminał to gatunek, który idealnie łączy się w duet z thrillerem, który ma na celu stwarzać mroczny klimat i utrzymywać u widza dreszczyk emocji. Z takiego połączenia powstały filmy takie jak Siedem, Dziewczyna z tatuażem czy Memento. Wiele dobrych kryminałów to również połączenia dramatów, wśród których znajdziemy Jokera, Zodiak czy polski Dom zły.

Lista filmów:

Nirakkoottu

Film "Nirakkoottu" miał premierę w dniu: 1985-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nirakkoottu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Morderstwo na ringu

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Morderstwo na ringu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hopeless

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Hopeless. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Joker

Film "Joker" miał premierę w dniu: 2019-10-02

Strudzony życiem komik popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą.

Zobacz więcej

Çukur

Serial "Çukur" miał premierę w dniu: 2017-10-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Çukur. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Breaking Bad

Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę.
Zobacz więcej

Lenny Blue

Film "Lenny Blue" miał premierę w dniu: 2002-07-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Lenny Blue. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

099 Central

Serial "099 Central" miał premierę w dniu: 2002-04-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. 099 Central. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Sherlock

Serial "Sherlock" miał premierę w dniu: 2010-07-25
John Watson jest lekarzem wojskowym, który niedawno wrócił z wojny. Gdy poznaje genialnego detektywa Sherlocka Holmesa, zaczyna pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
Zobacz więcej

Peaky Blinders

Serial "Peaky Blinders" miał premierę w dniu: 2013-09-12
Należący do gangsterskiej rodziny z Birmingham Tommy Shelby usiłuje zwiększyć swoje wpływy, wykorzystując skradziony transport broni.
Zobacz więcej