Musical

Musicale to filmy różnego gatunku, mogą być to dramaty, komedie romantyczne, romanse i wiele innych. Jednak to, co je wyróżnia, to prowadzenie dużej części fabuły piosenkami. Część dialogów zawarta jest w utworach muzycznych, co więcej możemy obserwować często piękne układy taneczne i całe muzyczne aranżacje konkretnych scen. Wiele popularnych utworów wywodzi się właśnie z musicali. Choć nie każdy jest ich zwolennikiem, nie można odmówić im popularności. Bo kto nie zna takich produkcji jak Mamma mia!, oscarowy La la land, Moulin Rouge! czy Upiór w operze.

Również wiele filmów animowanych, szczególnie produkcji Disney’a, uznawanych jest za musicale. Wśród nich znajdziemy na przykład Krainę lodu czy Zaplątanych. Z racji tego, że musicale w większości opierają się na śpiewie, producenci często do obsady swoich filmów wybierają profesjonalnych piosenkarzy zamiast wyszkolonych aktorów, jak na przykład w Burlesce, w której możemy zobaczyć w głównych rolach Cher oraz Christinę Aguilerę.

Musical to jeden z gatunków filmowych, o których można powiedzieć, że albo się je kocha albo nienawidzi. Zdecydowanie warto jednak samemu się przekonać, do której grupy się należy.

Lista filmów:

Gwiezdny pył

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gwiezdny pył. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hamilton

Film "Hamilton" miał premierę w dniu: 2020-07-03
Alexander Hamilton jest jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, pochodzącym z Brytyjskich Indii Zachodnich. Stał się jednym z głównych amerykańskich mężów stanu, walczył w amerykańskiej wojnie o niepodległość, pomógł ukształtować rząd i konstytucję nowego kraju oraz został pierwszym ministrem finansów. Musical przedstawia jego życie.
Zobacz więcej

Adicción R

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Adicción R. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Zmiksowana Kally

Serial "Zmiksowana Kally" miał premierę w dniu: 2017-10-23
13-letnia Kally, niezwykle utalentowana pianistka, przeprowadza się do innego miasta, żeby uczyć się w prestiżowym konserwatorium. Na miejscu próbuje pogodzić fascynację muzyką klasyczną z miłością do popu. Czeka ją też zderzenie z problemami typowymi dla każdej nastolatki.
Zobacz więcej

Noc czarów

Film "Noc czarów" miał premierę w dniu: 1985-12-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Noc czarów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nel sole

Film "Nel sole" miał premierę w dniu: 1967-12-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nel sole. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

45 RPM

Serial "45 RPM" miał premierę w dniu: 2019-03-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. 45 RPM. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Vengo

Film "Vengo" miał premierę w dniu: 2000-10-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Vengo. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Kabaret

Film "Kabaret" miał premierę w dniu: 1972-02-13
Występująca w podrzędnym berlińskim kabarecie Sally poznaje Brytyjczyka - Briana. Zakochują się w sobie, a ich związek przeplata się z dojściem nazistów do władzy.
Zobacz więcej

Statek komediantów

Film "Statek komediantów" miał premierę w dniu: 1929-07-27
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Statek komediantów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Słowiczek

Film "Słowiczek" miał premierę w dniu: 1938-03-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Słowiczek. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Skrzypek na dachu

Film "Skrzypek na dachu" miał premierę w dniu: 1971-11-03
Nagrodzona trzema Oscarami ekranizacja słynnego musicalu. Ubogi Tewje Mleczarz (Topol) mieszka wraz z żoną i trzema córkami w Anatewce, małej wiosce zagubionej gdzieś na rubieżach carskiej Rosji. Zdając sobie sprawę z nieuchronności nadchodzących przemian, Tewje wadzi się z Bogiem w takt sławnej piosenki "Gdybym był bogaczem"...
Zobacz więcej

Bogan Pride

Serial "Bogan Pride" miał premierę w dniu: 2008-10-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Bogan Pride. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Płynne złoto

Film "Płynne złoto" miał premierę w dniu: 1937-07-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Płynne złoto. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Pop Goes Christmas

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pop Goes Christmas. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Cuando toca la campana

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Cuando toca la campana. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

The Bolshoi Ballet

Film "The Bolshoi Ballet" miał premierę w dniu: 1957-08-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. The Bolshoi Ballet. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dźwięki muzyki

Film "Dźwięki muzyki" miał premierę w dniu: 1965-03-02
Ucząca się na zakonnicę Maria zostaje wysłana do domu barona von Trappa, by opiekować się jego siedmiorgiem dzieci. Między dziewczyną a jej pracodawcą rodzi się uczucie. 
Zobacz więcej

Tańcząc w ciemnościach

Film "Tańcząc w ciemnościach" miał premierę w dniu: 2000-05-17
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
Zobacz więcej

Deszczowa piosenka

Film "Deszczowa piosenka" miał premierę w dniu: 1952-04-09
Gwiazdy kina niemego stają przed wyzwaniem, jakie stawia im film dźwiękowy.
Zobacz więcej