Musical

Musicale to filmy różnego gatunku, mogą być to dramaty, komedie romantyczne, romanse i wiele innych. Jednak to, co je wyróżnia, to prowadzenie dużej części fabuły piosenkami. Część dialogów zawarta jest w utworach muzycznych, co więcej możemy obserwować często piękne układy taneczne i całe muzyczne aranżacje konkretnych scen. Wiele popularnych utworów wywodzi się właśnie z musicali. Choć nie każdy jest ich zwolennikiem, nie można odmówić im popularności. Bo kto nie zna takich produkcji jak Mamma mia!, oscarowy La la land, Moulin Rouge! czy Upiór w operze.

Również wiele filmów animowanych, szczególnie produkcji Disney’a, uznawanych jest za musicale. Wśród nich znajdziemy na przykład Krainę lodu czy Zaplątanych. Z racji tego, że musicale w większości opierają się na śpiewie, producenci często do obsady swoich filmów wybierają profesjonalnych piosenkarzy zamiast wyszkolonych aktorów, jak na przykład w Burlesce, w której możemy zobaczyć w głównych rolach Cher oraz Christinę Aguilerę.

Musical to jeden z gatunków filmowych, o których można powiedzieć, że albo się je kocha albo nienawidzi. Zdecydowanie warto jednak samemu się przekonać, do której grupy się należy.

Lista filmów:

Gwiezdny pył

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gwiezdny pył. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hamilton

Film "Hamilton" miał premierę w dniu: 2020-07-03
Alexander Hamilton jest jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, pochodzącym z Brytyjskich Indii Zachodnich. Stał się jednym z głównych amerykańskich mężów stanu, walczył w amerykańskiej wojnie o niepodległość, pomógł ukształtować rząd i konstytucję nowego kraju oraz został pierwszym ministrem finansów. Musical przedstawia jego życie.
Zobacz więcej

Adicción R

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Adicción R. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Zmiksowana Kally

Serial "Zmiksowana Kally" miał premierę w dniu: 2017-10-23
13-letnia Kally, niezwykle utalentowana pianistka, przeprowadza się do innego miasta, żeby uczyć się w prestiżowym konserwatorium. Na miejscu próbuje pogodzić fascynację muzyką klasyczną z miłością do popu. Czeka ją też zderzenie z problemami typowymi dla każdej nastolatki.
Zobacz więcej

Noc czarów

Film "Noc czarów" miał premierę w dniu: 1985-12-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Noc czarów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nel sole

Film "Nel sole" miał premierę w dniu: 1967-12-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nel sole. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

45 RPM

Serial "45 RPM" miał premierę w dniu: 2019-03-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. 45 RPM. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Vengo

Film "Vengo" miał premierę w dniu: 2000-10-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Vengo. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Kabaret

Film "Kabaret" miał premierę w dniu: 1972-02-13
Występująca w podrzędnym berlińskim kabarecie Sally poznaje Brytyjczyka - Briana. Zakochują się w sobie, a ich związek przeplata się z dojściem nazistów do władzy.
Zobacz więcej

Statek komediantów

Film "Statek komediantów" miał premierę w dniu: 1929-07-27
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Statek komediantów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej