Obyczajowy

Filmy obyczajowe, najprościej rzecz ujmując, to filmy o życiu. Gatunek ten obejmuje szeroko pojętą tematykę relacji społecznych, nawyków czy też postępowania w określony sposób. Często są to filmy ukierunkowane na konkretną problematykę. Nie da się ukryć, że duża część polskich produkcji to filmy obyczajowe, jak na przykład Znachor czy Ziemia obiecana a także Kler czy Boże ciało, które ukierunkowane są na tematykę religijną. Do bardziej popularnych należy także Drogówka Wojciecha Smarzowskiego.

Z racji tego, że jest to gatunek dość uniwersalny, bardzo często łączy się go z innymi gatunkami. Tak na przykład możemy obejrzeć biograficzne filmy obyczajowe jakimi są The Social Network lub Najlepszy. Często można spotkać również dramaty, komedie czy komedie romantyczne będące jednocześnie filmami obyczajowymi. Wśród takich połączeń gatunkowych znajdziemy na przykład komediodramat obyczajowy Cudowny chłopak, obyczajową komedię romantyczną Nigdy w życiu! czy melodramat obyczajowy Okruchy dnia.

Lista filmów:

Na zakręcie

Film "Na zakręcie" miał premierę w dniu: 1978-04-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Na zakręcie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Kolorowy dom

Serial "Kolorowy dom" miał premierę w dniu: 1998-09-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Kolorowy dom. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Zraniona duma

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Zraniona duma. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Kwestia wyboru

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Kwestia wyboru. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Monarch Cove

Serial "Monarch Cove" miał premierę w dniu: 2006-11-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Monarch Cove. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nonseutop

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Nonseutop. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Klejnot w koronie

Serial "Klejnot w koronie" miał premierę w dniu: 1984-01-09
Akcja rozgrywa się w Indiach, będących pod rządami brytyjskimi. Serial ukazuje życie Anglików, przebywających w Indiach - wiedzą oni, iż 'ich' czas w owym kraju już przemija. Pierwszym wydarzeniem, ktorego echa będą jednak przewijać się w dalszych odcinkach, jest niesłuszne aresztowanie i oskarżenie pewnego człowieka o porwanie i gwałt. Ważne...
Zobacz więcej

Dziewczyny z Placu Hiszpańskiego

Serial "Dziewczyny z Placu Hiszpańskiego" miał premierę w dniu: 1998-02-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dziewczyny z Placu Hiszpańskiego. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Najlepszy

Film "Najlepszy" miał premierę w dniu: 2017-11-17
Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.
Zobacz więcej

Elisa z Rivombrosy

Serial "Elisa z Rivombrosy" miał premierę w dniu: 2003-12-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Elisa z Rivombrosy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Glina

Serial "Glina" miał premierę w dniu: 2004-09-09
Policjanci z Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w Warszawie rozwiązują zagadki kryminalne i jednocześnie borykają się z trudami życia prywatnego, jakie niesie ze sobą niebezpieczna praca w policji.
Zobacz więcej

Mam tu swój dom

Po powrocie z wojska Kuba zastaje w domu ciężko chorego ojca i matkę związaną z mężczyzną, który ją wykorzystuje i chce przejąć gospodarstwo. Kuba zostaje po śmierci ojca na gospodarstwie, lecz traci ukochaną dziewczynę. Kasia, nie mogąc znieść atmosfery zawiści i niechęci, wyjeżdża do miasta.
Zobacz więcej

Amarcord

Film "Amarcord" miał premierę w dniu: 1973-12-13
Film jest zbiorem epizodów, których akcja rozgrywa się na prowincji w przedwojennych Włoszech.
Zobacz więcej

Rodzinne grzechy

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Rodzinne grzechy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Małe kobietki

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Małe kobietki. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Amator

Film "Amator" miał premierę w dniu: 1979-11-16
Młody zaopatrzeniowiec kupuje kamerę filmową, aby uwiecznić na taśmie narodziny i rozwój swojej córeczki. Z biegiem czasu zaczyna odkrywać w sobie nową pasję.
Zobacz więcej

Moje tak zwane życie

Serial "Moje tak zwane życie" miał premierę w dniu: 1994-08-25
Zbuntowana piętnastolatka stawia czoła problemom związanym ze szkołą, rodzicami, przyjaciółmi i chłopakami.
Zobacz więcej

Dzieci niebios

Film "Dzieci niebios" miał premierę w dniu: 1997-08-01
Chłopiec gubi jedyne buty swojej młodszej siostry. Wiedząc, że w domu brakuje pieniędzy, postanawia samodzielnie zdobyć dla niej nową parę.
Zobacz więcej

Stulecie Winnych

Serial "Stulecie Winnych" miał premierę w dniu: 2019-03-03

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Dbająca o domowe ognisko Bronia jest żoną Antoniego, szanowanego we wsi zduna. Owocem udanego małżeństwa są czterej synowie, którzy mają już własne rodziny. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej.

Zobacz więcej

California Dreams

Serial "California Dreams" miał premierę w dniu: 1992-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. California Dreams. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej