Obyczajowy

Filmy obyczajowe, najprościej rzecz ujmując, to filmy o życiu. Gatunek ten obejmuje szeroko pojętą tematykę relacji społecznych, nawyków czy też postępowania w określony sposób. Często są to filmy ukierunkowane na konkretną problematykę. Nie da się ukryć, że duża część polskich produkcji to filmy obyczajowe, jak na przykład Znachor czy Ziemia obiecana a także Kler czy Boże ciało, które ukierunkowane są na tematykę religijną. Do bardziej popularnych należy także Drogówka Wojciecha Smarzowskiego.

Z racji tego, że jest to gatunek dość uniwersalny, bardzo często łączy się go z innymi gatunkami. Tak na przykład możemy obejrzeć biograficzne filmy obyczajowe jakimi są The Social Network lub Najlepszy. Często można spotkać również dramaty, komedie czy komedie romantyczne będące jednocześnie filmami obyczajowymi. Wśród takich połączeń gatunkowych znajdziemy na przykład komediodramat obyczajowy Cudowny chłopak, obyczajową komedię romantyczną Nigdy w życiu! czy melodramat obyczajowy Okruchy dnia.

Lista filmów:

Na zakręcie

Film "Na zakręcie" miał premierę w dniu: 1978-04-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Na zakręcie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Kolorowy dom

Serial "Kolorowy dom" miał premierę w dniu: 1998-09-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Kolorowy dom. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Zraniona duma

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Zraniona duma. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Kwestia wyboru

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Kwestia wyboru. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Monarch Cove

Serial "Monarch Cove" miał premierę w dniu: 2006-11-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Monarch Cove. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nonseutop

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Nonseutop. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Klejnot w koronie

Serial "Klejnot w koronie" miał premierę w dniu: 1984-01-09
Akcja rozgrywa się w Indiach, będących pod rządami brytyjskimi. Serial ukazuje życie Anglików, przebywających w Indiach - wiedzą oni, iż 'ich' czas w owym kraju już przemija. Pierwszym wydarzeniem, ktorego echa będą jednak przewijać się w dalszych odcinkach, jest niesłuszne aresztowanie i oskarżenie pewnego człowieka o porwanie i gwałt. Ważne...
Zobacz więcej

Dziewczyny z Placu Hiszpańskiego

Serial "Dziewczyny z Placu Hiszpańskiego" miał premierę w dniu: 1998-02-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dziewczyny z Placu Hiszpańskiego. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Najlepszy

Film "Najlepszy" miał premierę w dniu: 2017-11-17
Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.
Zobacz więcej

Elisa z Rivombrosy

Serial "Elisa z Rivombrosy" miał premierę w dniu: 2003-12-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Elisa z Rivombrosy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej