Polityczny

Filmy polityczne, to gatunek, którego tematyka obraca się najczęściej wokół jednostek wysoko postawionych w strukturach rządzących państwem. Nie raz są to czysto fikcyjne scenariusze, jak na przykład Idy marcowe lub Czwarta władza. Zdarzają się również jednak produkcje oparte na realnych osobach czy wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości. Do takich filmów należą bezsprzecznie, cieszące się mocną popularnością, tytuły takie jak Żelazna Dama, Selma czy Lincoln.

Polska kinematografia również może pochwalić się produkcjami w tym gatunku. Polskie filmy polityczne takie jak Człowiek z żelaza Andrzeja Wajdy, Przypadek czy Przesłuchanie są przykładem na to, że polityczna tematyka nie musi obracać się wokół najwyżej postawionych postaci. Tematyka ta może odnosić się tak samo do ludzi z każdej innej grupy społecznej. Filmy polityczne, pomijając oczywistą przyjemność płynącą z seansu, często pozwalają poszerzyć także przeciętną wiedzę na temat struktur jakie panują w tego rodzaju środowisku.

Lista filmów:

House of Cards

Serial "House of Cards" miał premierę w dniu: 2013-02-01
Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
Zobacz więcej

Siedem dni w maju

Film "Siedem dni w maju" miał premierę w dniu: 1964-02-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Siedem dni w maju. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

George Wallace

Film "George Wallace" miał premierę w dniu: 1997-08-24
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. George Wallace. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Rząd

Serial "Rząd" miał premierę w dniu: 2010-09-26
Premierem duńskiego rządu zostaje Brigitte Nyborg Christensen. Obowiązki polityczne wymuszają zmiany w jej życiu prywatnym, a także pewne kompromisy poglądowe.
Zobacz więcej

The Thick of It

Serial "The Thick of It" miał premierę w dniu: 2005-05-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Thick of It. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Amator

Film "Amator" miał premierę w dniu: 1979-11-16
Młody zaopatrzeniowiec kupuje kamerę filmową, aby uwiecznić na taśmie narodziny i rozwój swojej córeczki. Z biegiem czasu zaczyna odkrywać w sobie nową pasję.
Zobacz więcej

Przypadek

Trzy alternatywne życiorysy młodego chłopaka zależne od tytułowego przypadku, jakim jest próba złapania odjeżdżającego pociągu.
Zobacz więcej

Przesłuchanie

Film "Przesłuchanie" miał premierę w dniu: 1982-12-01
Artystka kabaretowa zostaje upita i aresztowana. Funkcjonariusze UB żądają od niej zeznań obciążających jej kolegę z zespołu.
Zobacz więcej

Fauda

Serial "Fauda" miał premierę w dniu: 2015-02-15
Wyśmienity izraelski agent wraca do czynnej służby, by dopaść palestyńskiego bojownika, który teoretycznie miał już nie żyć. Rozpoczyna się chaotyczne polowanie.
Zobacz więcej

Nene Raju Nene Mantri

Film "Nene Raju Nene Mantri" miał premierę w dniu: 2017-08-11
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nene Raju Nene Mantri. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dzień szakala

Film "Dzień szakala" miał premierę w dniu: 1973-05-15
OAS szykuje zamach na życie prezydenta Charlesa de Gaulle'a. W tym celu zatrudniają zawodowego zabójcę z Anglii, który ukrywa się pod pseudonimem Szakal.
Zobacz więcej

Człowiek z marmuru

Rok 1976. Agnieszka, studentka szkoły filmowej, realizuje swój film dyplomowy o dawnym bohaterze socjalizmu.
Zobacz więcej

Prezydencki poker

Serial "Prezydencki poker" miał premierę w dniu: 1999-09-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Prezydencki poker. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Matka Królów

W trudnych czasach zmian politycznych i społecznych matka wychowuje samotnie czterech synów.
Zobacz więcej

Śmierć prezydenta

Film "Śmierć prezydenta" miał premierę w dniu: 1977-10-10
Film przedstawia fragment (końcowy) życia i kariery Gabriela Narutowicza. 9 grudnia 1922 roku Narutowicz zostaje pierwszym prezydentem II Rzeczpospolitej. Podczas jego zaprzysiężenia mają miejsce krwawe demonstracje jego przeciwników i zwolenników. Tydzień później nowo wybrany prezydent uczestniczy w otwarciu "Zachęty", gdzie zostaje zamordowany przez malarza, fanatyka Eligiusza Niewiadomskiego.
Zobacz więcej

Krzyk wolności

Film "Krzyk wolności" miał premierę w dniu: 1987-11-05
Czarnoskóry Steve Biko przeciwstawia się apartheidowi. Do pomocy w walce z niesprawiedliwością i rasizmem dołącza wydawca gazety.
Zobacz więcej

Political Animals

Serial "Political Animals" miał premierę w dniu: 2012-07-15
Rozwiedziona, była pierwsza dama pełni obowiązki sekretarza stanu. Zmagając się z problemami wagi państwowej, próbuje jednocześnie nie dopuścić do rozpadu swojej rodziny. 
Zobacz więcej

Kay-too

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Kay-too. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wszyscy ludzie prezydenta

Film "Wszyscy ludzie prezydenta" miał premierę w dniu: 1976-04-04
Dwóch dziennikarzy Washington Post na tropie afery, która pozbawiła Nixona prezydentury.
Zobacz więcej

Człowiek z żelaza

Film "Człowiek z żelaza" miał premierę w dniu: 1981-07-27
Dziennikarz radiowy zostaje wysłany do Gdańska w celu zrobienia reportażu kompromitującego jednego z przywódców strajkującej Stoczni Gdańskiej.
Zobacz więcej