Przyrodniczy

Filmy przyrodnicze to gatunek przedstawiający otaczający nas świat. Ich tematyką jest ogólnie pojęta przyroda, czyli wszelkiego rodzaju gatunki zwierząt, roślin, poszczególne tereny, kontynenty czy oceany. Są to filmy z jednej strony edukujące – można dowiedzieć się z nich wielu ciekawostek na temat różnych zwierząt czy roślin. Z drugiej strony są to produkcje, krótko rzecz ujmując, cieszące oko. Filmy takie pokazują nam nasz świat od jego najpiękniejszej strony. Możemy spotkać się z cudownymi ujęciami dzikich zwierząt, oglądać wspaniałe krajobrazy z lotu ptaka czy podglądać życie podwodnych stworzeń, czego sami nigdy nie bylibyśmy w stanie zrobić.

Większość filmów przyrodniczych to filmy dokumentalne, wśród nich znajdziemy Colombia: Wild Magic, Królestwo czy Z nurtem życia. Jednak większa część produkcji podlegająca pod ten gatunek to seriale. Tutaj warto zwrócić uwagę na Naszą planetę, jeden z najpopularniejszych seriali przyrodniczych, lecz także na Planetę Ziemię, Łowców czy Dziką Alaskę.

Lista filmów:

Nasza planeta

Serial "Nasza planeta" miał premierę w dniu: 2019-04-05
Widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska i inne gatunki zamieszkujące naszą planetę.
Zobacz więcej

Planeta Ziemia II

Serial "Planeta Ziemia II" miał premierę w dniu: 2016-11-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Planeta Ziemia II. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Planeta doskonała

Serial "Planeta doskonała" miał premierę w dniu: 2021-01-03
Oceany, słońce, pogoda i wulkany - wspólnie te czynniki umożliwiają niezwykły rozwój bioróżnorodności na Ziemi. Fauna i flora potrafi doskonale przystosować się do narzuconych warunków. Białe wilki z wyspy Ellesmere'a, niedźwiedzie z Kamczatki, zięby z Galapagos, żywiące się krwią i złote chińskie małpy to tylko część niezwykłych stworzeń, których historię...
Zobacz więcej

Planeta Ziemia

Serial "Planeta Ziemia" miał premierę w dniu: 2006-03-05
Niesamowity serial wykorzystujący wyjątkowe, opracowane specjalnie na jego potrzeby, techniki filmowania. „Planeta Ziemia” zabiera nas w miejsca, jakich nigdy dotąd nie odwiedzaliśmy, w świat widoków i dźwięków, jakich prawdopodobnie nigdy nie mielibyśmy okazji doświadczyć.
Zobacz więcej

Tygrysy w ukrytej kamerze

Serial "Tygrysy w ukrytej kamerze" miał premierę w dniu: 2008-03-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Tygrysy w ukrytej kamerze. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Południowy Pacyfik

Serial "Południowy Pacyfik" miał premierę w dniu: 2009-05-10
Jeden ocean, dwadzieścia tysięcy wysp, 25% powierzchni wody na Ziemi. Przeciętnemu zjadaczowi chleba ten ogromny akwen kojarzy się z rajskimi wyspami i atolami Polinezji, palmami oraz przepięknymi rafami koralowymi. Tymczasem jest to miejsce, w którym trwa nieustanna walka o przetrwanie ludzi i zwierząt. Jest to także obszar kryjący wiele pasjonujących...
Zobacz więcej

Tajemnice świata przyrody

Serial "Tajemnice świata przyrody" miał premierę w dniu: 2013-01-29
Uznany przyrodnik David Attenborough dokumentuje niezwykle intrygujące i zaskakujące cechy i zachowania ewolucyjne występujące w królestwie zwierząt.
Zobacz więcej

Łowcy

Serial "Łowcy" miał premierę w dniu: 2015-11-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Łowcy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dynastie

Serial "Dynastie" miał premierę w dniu: 2018-11-11
Najnowsza przyrodnicza produkcja BBC Earth z narracją Davida Attenborough. Pięć odcinków, pięć najbardziej reprezentacyjnych i zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Nigdy jeszcze nie było serialu o tak potężnym ładunku fabularnym - opowieści o rodzinach, przywódcach i bohaterach. Nigdy wcześniej żadna tego typu produkcja nie oferowała możliwości tak wnikliwego obserwowania życia...
Zobacz więcej

Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety

Film "Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" miał premierę w dniu: 2017-08-04
Dokument ukazujący jeden dzień z życia naszej ojczystej planety.
Zobacz więcej