Przyrodniczy

Filmy przyrodnicze to gatunek przedstawiający otaczający nas świat. Ich tematyką jest ogólnie pojęta przyroda, czyli wszelkiego rodzaju gatunki zwierząt, roślin, poszczególne tereny, kontynenty czy oceany. Są to filmy z jednej strony edukujące – można dowiedzieć się z nich wielu ciekawostek na temat różnych zwierząt czy roślin. Z drugiej strony są to produkcje, krótko rzecz ujmując, cieszące oko. Filmy takie pokazują nam nasz świat od jego najpiękniejszej strony. Możemy spotkać się z cudownymi ujęciami dzikich zwierząt, oglądać wspaniałe krajobrazy z lotu ptaka czy podglądać życie podwodnych stworzeń, czego sami nigdy nie bylibyśmy w stanie zrobić.

Większość filmów przyrodniczych to filmy dokumentalne, wśród nich znajdziemy Colombia: Wild Magic, Królestwo czy Z nurtem życia. Jednak większa część produkcji podlegająca pod ten gatunek to seriale. Tutaj warto zwrócić uwagę na Naszą planetę, jeden z najpopularniejszych seriali przyrodniczych, lecz także na Planetę Ziemię, Łowców czy Dziką Alaskę.

Lista filmów:

Nasza planeta

Serial "Nasza planeta" miał premierę w dniu: 2019-04-05
Widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska i inne gatunki zamieszkujące naszą planetę.
Zobacz więcej

Planeta Ziemia II

Serial "Planeta Ziemia II" miał premierę w dniu: 2016-11-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Planeta Ziemia II. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Planeta doskonała

Serial "Planeta doskonała" miał premierę w dniu: 2021-01-03
Oceany, słońce, pogoda i wulkany - wspólnie te czynniki umożliwiają niezwykły rozwój bioróżnorodności na Ziemi. Fauna i flora potrafi doskonale przystosować się do narzuconych warunków. Białe wilki z wyspy Ellesmere'a, niedźwiedzie z Kamczatki, zięby z Galapagos, żywiące się krwią i złote chińskie małpy to tylko część niezwykłych stworzeń, których historię...
Zobacz więcej

Planeta Ziemia

Serial "Planeta Ziemia" miał premierę w dniu: 2006-03-05
Niesamowity serial wykorzystujący wyjątkowe, opracowane specjalnie na jego potrzeby, techniki filmowania. „Planeta Ziemia” zabiera nas w miejsca, jakich nigdy dotąd nie odwiedzaliśmy, w świat widoków i dźwięków, jakich prawdopodobnie nigdy nie mielibyśmy okazji doświadczyć.
Zobacz więcej

Tygrysy w ukrytej kamerze

Serial "Tygrysy w ukrytej kamerze" miał premierę w dniu: 2008-03-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Tygrysy w ukrytej kamerze. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Południowy Pacyfik

Serial "Południowy Pacyfik" miał premierę w dniu: 2009-05-10
Jeden ocean, dwadzieścia tysięcy wysp, 25% powierzchni wody na Ziemi. Przeciętnemu zjadaczowi chleba ten ogromny akwen kojarzy się z rajskimi wyspami i atolami Polinezji, palmami oraz przepięknymi rafami koralowymi. Tymczasem jest to miejsce, w którym trwa nieustanna walka o przetrwanie ludzi i zwierząt. Jest to także obszar kryjący wiele pasjonujących...
Zobacz więcej

Tajemnice świata przyrody

Serial "Tajemnice świata przyrody" miał premierę w dniu: 2013-01-29
Uznany przyrodnik David Attenborough dokumentuje niezwykle intrygujące i zaskakujące cechy i zachowania ewolucyjne występujące w królestwie zwierząt.
Zobacz więcej

Łowcy

Serial "Łowcy" miał premierę w dniu: 2015-11-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Łowcy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dynastie

Serial "Dynastie" miał premierę w dniu: 2018-11-11
Najnowsza przyrodnicza produkcja BBC Earth z narracją Davida Attenborough. Pięć odcinków, pięć najbardziej reprezentacyjnych i zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Nigdy jeszcze nie było serialu o tak potężnym ładunku fabularnym - opowieści o rodzinach, przywódcach i bohaterach. Nigdy wcześniej żadna tego typu produkcja nie oferowała możliwości tak wnikliwego obserwowania życia...
Zobacz więcej

Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety

Film "Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" miał premierę w dniu: 2017-08-04
Dokument ukazujący jeden dzień z życia naszej ojczystej planety.
Zobacz więcej

Z nurtem życia

Dokument jest podróżą ukazującą już nieistniejące magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie.
Zobacz więcej

Ziemia z nieba

Serial "Ziemia z nieba" miał premierę w dniu: 2006-10-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Ziemia z nieba. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Ushuaia, czyli wędrówki po świecie

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Ushuaia, czyli wędrówki po świecie. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wrogi świat

Serial "Wrogi świat" miał premierę w dniu: 2019-04-01
„Wrogi świat” to zapierająca dech w piersiach produkcja, pokazująca tych mieszkańców naszej planety, którym przyszło żyć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Niezwykłe zdjęcia nagrodzonego Oscarem za „Labirynt Fauna” Guillermo Navarro niemalże przenoszą nas do miejsc, do których ciężko nawet dotrzeć. „Wrogi świat” to produkcja, pokazująca w nowoczesny sposób wyzwania, z jakimi...
Zobacz więcej

Dzika Australia

Serial "Dzika Australia" miał premierę w dniu: 2003-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dzika Australia. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Attenborough. 60 lat wśród dzikiej przyrody

Serial "Attenborough. 60 lat wśród dzikiej przyrody" miał premierę w dniu: 2012-11-16
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Attenborough. 60 lat wśród dzikiej przyrody. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dzika Afryka

Serial "Dzika Afryka" miał premierę w dniu: 2001-11-07
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dzika Afryka. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dzika Alaska

Serial "Dzika Alaska" miał premierę w dniu: 2017-07-23
Bogactwo przyrody Alaski umożliwia wielu gatunkom przetrwanie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Trzy pory roku obfitują w nagrody i wyzwania.
Zobacz więcej

Saga prastarej puszczy

Walka o byt, macierzyństwo i codzienne życie różnych gatunków mieszkających w Puszczy Białowieskiej.
Zobacz więcej

America the Beautiful

Serial "America the Beautiful" miał premierę w dniu: 2022-07-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. America the Beautiful. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej