Psychologiczny

Filmy psychologiczne przeznaczone są oczywiście nie tylko dla psychologów. Są to produkcje, które poruszają tematykę związaną z tą dziedziną nauki. Głównym punktem zaczepienia są zaburzenia psychiczne, te bardziej lub mniej znane, jak schizofrenia, depresja czy autyzm. Akcja takich filmów również często przenosi się do szpitali psychiatrycznych, często postrzeganych dość stereotypowo i przestarzale. Nie da się jednak ukryć, że choć obraz ten nie zawsze jest realny, to przyciąga do siebie widzów.

Filmy psychologiczne są lubianym gatunkiem, pozwalają widzowi zagłębić się w tematykę często im nieznaną lub spojrzeć na świat oczami osoby zaburzonej. Są to filmy, które jednocześnie zapewniają rozrywkę i poszerzają naszą wiedzę. Do najbardziej popularnych produkcji tego gatunku należą bez wątpienia Lot nad kukułczym gniazdem i Przerwana lekcja muzyki. Bardzo dobrymi filmami są jednak również Czarny łabędź, Podziemny Krąg, Musimy porozmawiać o Kevinie i Przypadek a także serial Mr. Robot.

Lista filmów:

Lot nad kukułczym gniazdem

Film "Lot nad kukułczym gniazdem" miał premierę w dniu: 1975-11-18
Historia złodzieja, szulera i chuligana, który, by uniknąć więzienia, udaje niepoczytalność. Trafia do szpitala dla umysłowo chorych, gdzie twardą ręką rządzi siostra Ratched.
Zobacz więcej

Le Soleil en face

Film "Le Soleil en face" miał premierę w dniu: 1980-01-16
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Le Soleil en face. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Notatnik śmierci

Serial "Notatnik śmierci" miał premierę w dniu: 2006-10-04
Yagami Light znajduje notatnik Boga Śmierci. Osoba, której imię i nazwisko tam wpisze, umiera.
Zobacz więcej

Miasto beze mnie

Serial "Miasto beze mnie" miał premierę w dniu: 2016-01-08
Potrafiący cofać się w czasie młody mężczyzna wraca do czasów szkoły podstawowej, by móc zmienić bieg wydarzeń i zapobiec serii uprowadzeń dzieci.
Zobacz więcej

Podziemny krąg

Film "Podziemny krąg" miał premierę w dniu: 1999-10-15
Dwóch mężczyzn znudzonych rutyną zakłada klub, w którym co tydzień odbywają się walki na gołe pięści.
Zobacz więcej

Żądza krwi

Serial "Żądza krwi" miał premierę w dniu: 2002-11-14
Psycholog policyjny próbuje pomóc w rozwikłaniu seryjnych morderstw. 
Zobacz więcej

Mr. Robot

Serial "Mr. Robot" miał premierę w dniu: 2015-05-27
Grupa hakerów planuje atak na międzynarodową korporację Evil Corp.
Zobacz więcej

Gasnący płomień

Film "Gasnący płomień" miał premierę w dniu: 1944-05-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gasnący płomień. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dekalog X

Dwóch braci dziedziczy po śmierci ojca jego kolekcję znaczków.
Zobacz więcej

Texhnolyze

Serial "Texhnolyze" miał premierę w dniu: 2003-04-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Texhnolyze. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej