Religijny

Filmy religijne to gatunek, który opiera się w głównej mierze na przedstawianiu losów postaci wywodzących się z różnych religii jak na przykład Ostatnie kuszenie Jezusa, który jest reżyserską wizją ostatniego okresu z życia Jezusa. Filmy te mogą przedstawiać również historie postaci związanych z Kościołem. Jedną z takich produkcji jest film Dwóch papieży, który opowiada historię spotkania papieża Benedykta XVI z jego przyszłym następcą Jorge Bergoglio. Film ten, osadzony w czasach współczesnych, pokazuje, że gatunek ten nie musi opierać się na czasach starożytnych, jak mogłoby się na początku wydawać.

Wiele filmów religijnych to też historie zupełnie fikcyjne, które jedynie swoją tematyką odnoszą się do różnych wierzeń. Jednym z takich filmów jest Zjadacz grzechów, który, co ciekawe, jest gatunkowym połączeniem filmu religijnego z horrorem. To zdecydowanie przykład na to, że filmy religijne można oglądać z zapartym tchem i dreszczem emocji, nawet jeśli nie jest się szczególnie wierzącą osobą.

Lista filmów:

Rodzina Borgiów

Serial "Rodzina Borgiów" miał premierę w dniu: 2011-04-03
1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę.
Zobacz więcej

Ostatnie kuszenie Chrystusa

Film "Ostatnie kuszenie Chrystusa" miał premierę w dniu: 1988-08-12
Tuż przed śmiercią Jezus staje przed wyborem: umrzeć na krzyżu i wypełnić swoje przeznaczenie lub bez żadnych poświęceń pozostać zwykłym człowiekiem.
Zobacz więcej

Mistrz i Małgorzata

Serial "Mistrz i Małgorzata" miał premierę w dniu: 2005-12-19
W Związku Radzieckim pojawia się Szatan. Jego wizyta wywołuje szereg dziwnych i przerażających zdarzeń.
Zobacz więcej

Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

Serial "Anno Domini - Biblii ciąg dalszy" miał premierę w dniu: 2015-04-05
"Anno Domini - Biblii ciąg dalszy" to amerykański serial wyprodukowany przez Romę Downey i Marka Burnetta. Fabułę stanowią biblijne wydarzenia, które miały miejsce zaraz po ukrzyżowaniu Chrystusa.
Zobacz więcej

Marcelino, chleb i wino

Film "Marcelino, chleb i wino" miał premierę w dniu: 1955-02-24
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Marcelino, chleb i wino. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Prawdziwa historia rodu Borgiów

Serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów" miał premierę w dniu: 2011-10-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Prawdziwa historia rodu Borgiów. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dwóch papieży

Film "Dwóch papieży" miał premierę w dniu: 2019-11-27

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która...

Zobacz więcej

Ostatni szczyt

Film "Ostatni szczyt" miał premierę w dniu: 2010-06-01
Historia księdza Pablo Domíngueza, który zginął w górskim wypadku, mając 42 lata.
Zobacz więcej

Brat Słońce, siostra Księżyc

Film "Brat Słońce, siostra Księżyc" miał premierę w dniu: 1972-03-03
Francesco Bernardone po powrocie z wojny ciężko choruje i doznaje objawienia, zaczynając życie zbudowane na ubóstwie, czystości oraz posłuszeństwie. Otoczony przez młodych naśladowców zakłada wspólnotę w ruinach kościoła San Damiano.
Zobacz więcej

Nazarin

Film "Nazarin" miał premierę w dniu: 1959-06-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nazarin. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Biblia

Serial "Biblia" miał premierę w dniu: 2013-03-03
„Biblia” to produkcja telewizyjna, ale zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym, a przy tym z drobiazgową, dokumentalną dbałością o prawdę historyczną w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano...
Zobacz więcej

Mesjasz

Film "Mesjasz" miał premierę w dniu: 1976-03-09
Anioł Gabriel przekazuje Mahometowi Słowo Boże. Mieszkańcy Mekki nie wierzą jednak nowemu prorokowi i prześladują jego zwolenników.
Zobacz więcej

Miłość i miłosierdzie

Film "Miłość i miłosierdzie" miał premierę w dniu: 2019-03-29
Dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.
Zobacz więcej

Mary's Land. Ziemia Maryi

Film "Mary's Land. Ziemia Maryi" miał premierę w dniu: 2013-12-04
Dokument opowiada o ludziach, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją.
Zobacz więcej

Obóz Jezusa

Film "Obóz Jezusa" miał premierę w dniu: 2006-09-15
Dokument opowiada o działalności pastor Becky Fisher organizującej chrześcijańskie obozy dla dzieci.
Zobacz więcej

Schody do nieba

Film "Schody do nieba" miał premierę w dniu: 1998-04-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Schody do nieba. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Jezus

Film "Jezus" miał premierę w dniu: 1999-05-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Jezus. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Trzeci cud

Film "Trzeci cud" miał premierę w dniu: 1999-09-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Trzeci cud. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Siódmy pokój

Film "Siódmy pokój" miał premierę w dniu: 1996-06-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Siódmy pokój. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Czwarty król

Film "Czwarty król" miał premierę w dniu: 1985-03-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Czwarty król. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej