Sci-Fi

Science fiction, częściej określany skrótem sci-fi, należy do jednych z najpopularniejszych gatunków filmowych naszych czasów. Wraz z postępem nauki w ostatnich dekadach, rozrastały się również wizje przyszłości i tego, do czego ludzkość, technologia i nauka mogą doprowadzić. Filmy z tego gatunku są przedstawieniem tych wizji, które, od bardzo mocno prawdopodobnych, mogą zakrawać o wręcz całkowicie irracjonalne. Jako, że jest to gatunek bardzo popularny już od wielu lat, nie sposób nie znać takich klasyków jak Matrix, Incepcja czy polska Seksmisja.

Choć tematycznie gatunek sci-fi może odnosić się do każdej sfery życia i technologii, to nie da się ukryć, że duża część produkcji skupiona jest na eksplorowaniu kosmosu i przedstawianiu wizji życia na innych planetach. Chyba największym klasykiem gatunku osadzonym w tej tematyce jest popularna na cały świat saga Gwiezdnych wojen. Warto przyjrzeć się też takim filmom jak Interstellar, Marsjanin czy Avatar, przedstawiającym różne wizje przyszłości.

Lista filmów:

Snowpiercer

Serial "Snowpiercer" miał premierę w dniu: 2020-05-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Snowpiercer. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Serial "Lovecraft Country" miał premierę w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

The Mandalorian Legacy

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. The Mandalorian Legacy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Shin Evangelion Gekijō-ban :||

Film "Shin Evangelion Gekijō-ban :||" miał premierę w dniu: 2021-03-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Shin Evangelion Gekijō-ban :||. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

The Three-Body Problem: I

Film "The Three-Body Problem: I" miał premierę w dniu: 0000-00-00
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. The Three-Body Problem: I. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Rick i Morty

Serial "Rick i Morty" miał premierę w dniu: 2013-12-02
Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
Zobacz więcej

Diuna

Film "Diuna" miał premierę w dniu: 2021-09-29

Diuna to pustynna planeta. To jedyne takie miejsce we wszechświecie, gdzie wydobywa się melanż - substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale pozwala również podróżować po całym uniwersum, a nawet w przyszłość. Na rozkaz imperatora Diuna, znana również pod nazwą Arrakis, zostaje oddana we władanie szlachetnemu rodowi Atrydów. By przejąć...

Zobacz więcej

Sword Art Online: Progressive - Hoshi Naki Yoru no Aria

Film "Sword Art Online: Progressive - Hoshi Naki Yoru no Aria" miał premierę w dniu: 2021-10-30
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Sword Art Online: Progressive - Hoshi Naki Yoru no Aria. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Stranger Things

Serial "Stranger Things" miał premierę w dniu: 2016-07-15
Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
Zobacz więcej

Gintama°

Serial "Gintama°" miał premierę w dniu: 2006-04-04
Sakata Gintoki to samuraj żyjący w czasach, w których samuraje zostali pozbawieni honoru i dumy, zakazano im nawet noszenia mieczy. Akcja nie rozgrywa się jednak w erze Meiji, jak możnaby z powyższego zdania wywnioskować, lecz w jej alternatywnej wersji, w której kultura feudalnej Japoni (kimona, katany, tradycyjne budynki) przeplata się...
Zobacz więcej

The Man Who Fell To Earth

Serial "The Man Who Fell To Earth" miał premierę w dniu: 2022-04-24
Obcy, który przybywa na Ziemię w punkcie zwrotnym ewolucji człowieka musi skonfrontować się z własną przeszłością, aby określić przyszłość ludzkości.
Zobacz więcej

Incepcja

Film "Incepcja" miał premierę w dniu: 2010-07-15

Czasy, gdy technologia pozwala na wchodzenie w świat snów. Złodziej Cobb ma za zadanie wszczepić myśl do śpiącego umysłu.

Zobacz więcej

The Prisoner

Serial "The Prisoner" miał premierę w dniu: 1967-09-29
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Prisoner. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dark

Serial "Dark" miał premierę w dniu: 2017-12-01
Zaginięcie dzieci ujawnia podwójne życie i nadszarpnięte relacje członków czterech rodzin, łącząc się z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat.
Zobacz więcej

Czarne lustro

Serial "Czarne lustro" miał premierę w dniu: 2011-12-04
W przyszłości ludzie mierzą się z problemami, których przysparzają im nowoczesne technologie i rozwój cywilizacji.
Zobacz więcej

Cowboy Bebop

Serial "Cowboy Bebop" miał premierę w dniu: 2021-11-19
Grupa nietypowych łowców nagród próbuje dopaść najgroźniejszych w całym Układzie Słonecznym przestępców. Ta ekipa za pieniądze zrobi wszystko — nawet uratuje świat.
Zobacz więcej

Gintama`

Serial "Gintama`" miał premierę w dniu: 2006-04-04
Sakata Gintoki to samuraj żyjący w czasach, w których samuraje zostali pozbawieni honoru i dumy, zakazano im nawet noszenia mieczy. Akcja nie rozgrywa się jednak w erze Meiji, jak możnaby z powyższego zdania wywnioskować, lecz w jej alternatywnej wersji, w której kultura feudalnej Japoni (kimona, katany, tradycyjne budynki) przeplata się...
Zobacz więcej

Avengers: Wojna bez granic

Film "Avengers: Wojna bez granic" miał premierę w dniu: 2018-04-25

Potężny Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać.

Zobacz więcej

Violet Evergarden

Serial "Violet Evergarden" miał premierę w dniu: 2018-01-11
Młoda dziewczyna pozbawiona emocji zostaje zatrudniona jako Samo zapamiętująca Lalka. Poprzez pisanie listów stara się zrozumieć siebie i otaczający świat.
Zobacz więcej

Dzieci Syriusza

Serial "Dzieci Syriusza" miał premierę w dniu: 1984-07-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dzieci Syriusza. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej