Sci-Fi

Science fiction, częściej określany skrótem sci-fi, należy do jednych z najpopularniejszych gatunków filmowych naszych czasów. Wraz z postępem nauki w ostatnich dekadach, rozrastały się również wizje przyszłości i tego, do czego ludzkość, technologia i nauka mogą doprowadzić. Filmy z tego gatunku są przedstawieniem tych wizji, które, od bardzo mocno prawdopodobnych, mogą zakrawać o wręcz całkowicie irracjonalne. Jako, że jest to gatunek bardzo popularny już od wielu lat, nie sposób nie znać takich klasyków jak Matrix, Incepcja czy polska Seksmisja.

Choć tematycznie gatunek sci-fi może odnosić się do każdej sfery życia i technologii, to nie da się ukryć, że duża część produkcji skupiona jest na eksplorowaniu kosmosu i przedstawianiu wizji życia na innych planetach. Chyba największym klasykiem gatunku osadzonym w tej tematyce jest popularna na cały świat saga Gwiezdnych wojen. Warto przyjrzeć się też takim filmom jak Interstellar, Marsjanin czy Avatar, przedstawiającym różne wizje przyszłości.

Lista filmów:

Snowpiercer

Serial "Snowpiercer" miał premierę w dniu: 2020-05-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Snowpiercer. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lovecraft Country

Premiera serialu "Lovecraft Country" odbędzie się w dniu: 2020-12-31
Lata 50. XX wieku. Młody Afroamerykanin przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu zaginionego ojca.
Zobacz więcej

Rick i Morty

Serial "Rick i Morty" miał premierę w dniu: 2013-12-02
Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
Zobacz więcej

Stranger Things

Serial "Stranger Things" miał premierę w dniu: 2016-07-15
Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
Zobacz więcej

Incepcja

Film "Incepcja" miał premierę w dniu: 2010-07-15
Czasy, gdy technologia pozwala na wchodzenie w świat snów. Złodziej Cobb ma za zadanie wszczepić myśl do śpiącego umysłu.
Zobacz więcej

The Prisoner

Serial "The Prisoner" miał premierę w dniu: 1967-09-29
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The Prisoner. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dark

Serial "Dark" miał premierę w dniu: 2017-12-01
Zaginięcie dzieci ujawnia podwójne życie i nadszarpnięte relacje członków czterech rodzin, łącząc się z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat.
Zobacz więcej

Avengers: Wojna bez granic

Film "Avengers: Wojna bez granic" miał premierę w dniu: 2018-04-25
Potężny Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać.
Zobacz więcej

Violet Evergarden

Serial "Violet Evergarden" miał premierę w dniu: 2018-01-11
Młoda dziewczyna pozbawiona emocji zostaje zatrudniona jako Samo zapamiętująca Lalka. Poprzez pisanie listów stara się zrozumieć siebie i otaczający świat.
Zobacz więcej

Dzieci Syriusza

Serial "Dzieci Syriusza" miał premierę w dniu: 1984-07-17
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dzieci Syriusza. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej