Sensacyjny

Filmy sensacyjne mają za zadanie trzymać widza w napięciu. Najczęściej są to filmy fabularne z jasno określonym głównym wątkiem, co nie oznacza, że to historie jednowątkowe. Jednak najważniejszym aspektem dobrego filmu sensacyjnego jest intryga, wokół której zawsze toczy się cała akcja. Wzorowym i jednocześnie najbardziej popularnym przykładem filmów sensacyjnych jest bezsprzecznie seria filmów o Jamesie Bondzie. Casino Royale, GoldenEye, Skyfall czy Spectre to obowiązkowe pozycje dla każdego kinomaniaka.

Choć seria produkcji o Agencie 007 z pewnością nie ma sobie równych, to Polska jednak nie pozostaje z tyłu. Filmy sensacyjne to w polskiej kinematografii jedne z bardziej popularnych i lubianych produkcji. A mowa tutaj o takich klasykach jak Kiler, Chłopaki nie płaczą czy PitBull. Połączenia filmu sensacyjnego z komedią czy dramatem zjednały sobie w naszym kraju niemałe grono fanów i zdecydowanie nie bez powodu, są to bowiem filmy uznawane już przez co poniektórych za ponadczasowe.  

Lista filmów:

Transakcja Rhinemanna

Serial "Transakcja Rhinemanna" miał premierę w dniu: 1977-03-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Transakcja Rhinemanna. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Muhteşem İkili

Serial "Muhteşem İkili" miał premierę w dniu: 2018-11-01
Dwóch najskuteczniejszych tureckich policjantów zostaje wrobionych w przestępstwa. Mimo wzajemnej niechęci postanawiają razem współdziałać, by oczyścić się z zarzutów i odnaleźć wspólnego wroga.
Zobacz więcej

PitBull

Serial "PitBull" miał premierę w dniu: 2005-12-15
Stadion Dziesięciolecia w Warszawie zasłynął jako największy jarmark w Europie, gdzie można upłynnić niemal wszystko, pozbyć się trefnego towaru. Tu ściągają uczciwi handlarze, ale też cwaniacy, drobni kanciarze i zorganizowane grupy przestępcze, specjalizujące się w różnych dziedzinach. Nad największymi czuwają żołnierze i ochroniarze mafijni. Sięgają tu też wpływy bezwzględnego Saida...
Zobacz więcej

Gorączka

Film "Gorączka" miał premierę w dniu: 1995-12-15
Zawodowy przestępca Neil McCauley organizuje zbrojny napad na opancerzoną furgonetkę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Vincent Hanna.
Zobacz więcej

Ostatnia Brygada

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Ostatnia Brygada. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dziwny traf

Serial "Dziwny traf" miał premierę w dniu: 1995-09-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Dziwny traf. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Moo-Jeong-Do-Si

Oficer policji wkracza jako tajny agent w świat dilerów narkotykowych, by rozbić grupę przestępczą.
Zobacz więcej

Wataha

Serial "Wataha" miał premierę w dniu: 2014-10-12
Kapitan Wiktor Rebrow próbuje rozwikłać zagadkę zamachu bombowego, w którym zginęli jego przyjaciele ze Straży Granicznej w Bieszczadach.
Zobacz więcej

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" miał premierę w dniu: 2020-01-02
Historia najniebezpieczniejszego gangstera w Polsce, dla którego władza, bycie ponad stan i pieniądze stanowią priorytet.
Zobacz więcej

Emanet

Film "Emanet" miał premierę w dniu: 2016-08-05
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Emanet. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Odwróceni

Serial "Odwróceni" miał premierę w dniu: 2019-02-25
Policjanci rozpracowujący gang pruszkowski próbują pozyskać informatora z wewnętrznego kręgu. Okazja nadarza się, gdy stojący wysoko w mafijnej hierarchii "Blacha" zostaje oskarżony o gwałt.
Zobacz więcej

Lekarstwo na miłość

Film "Lekarstwo na miłość" miał premierę w dniu: 1966-07-20
Joanna odbiera telefon, czym nieopatrznie wplątuje się w aferę kryminalną.
Zobacz więcej

Człowiek w ogniu

Film "Człowiek w ogniu" miał premierę w dniu: 2004-04-23
Amerykanin po przejściach podejmuje się w Meksyku ochrony kilkuletniej córki bogatego biznesmena.
Zobacz więcej

Krew z krwi

Serial "Krew z krwi" miał premierę w dniu: 2012-04-11
Po śmierci męża-gangstera Carmen zostaje zmuszona do przejęcia jego interesów i walki o bezpieczeństwo swojej rodziny.
Zobacz więcej

Wojny narkotykowe - Camarena

Serial "Wojny narkotykowe - Camarena" miał premierę w dniu: 1990-01-07
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wojny narkotykowe - Camarena. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Halka

Serial "Halka" miał premierę w dniu: 2019-01-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Halka. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Ścigani przez śmierć

Film "Ścigani przez śmierć" miał premierę w dniu: 1963-04-05
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Ścigani przez śmierć. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Chłopaki nie płaczą

Film "Chłopaki nie płaczą" miał premierę w dniu: 2000-02-25
Kuba, młody skrzypek, trafia w sam środek gangsterskich porachunków.
Zobacz więcej

Moja Ameryka

Film "Moja Ameryka" miał premierę w dniu: 1992-03-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Moja Ameryka. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Święci z Bostonu

Film "Święci z Bostonu" miał premierę w dniu: 1999-01-22
Dwaj bracia podejmują walkę z bostońskimi złoczyńcami. Są przekonani, że sam Bóg powierzył im taką misję.
Zobacz więcej