Surrealistyczny

Filmy surrealistyczne to gatunek, przy którym pewne jest jedno – trzeba zachować do niego dystans. Jak sama nazwa wskazuje, są to produkcje, które są mocno odrealnione, balansują na krawędzi tego, co realne a tego, co niedorzeczne. Efekt takich poczynań może być różny. Możemy trafić na wyjątkowo dobre filmy, które balansują na tej krawędzi po mistrzowsku, dając nam nie lada zagwozdkę, który z fragmentów jest realny a który nie. Przykładem takiego filmu, bez wątpienia, jest Incepcja Christophera Nolana, która potrafi niewyobrażalnie zamieszać w rzeczywistości, pozostawiając widza z pytaniem co było snem a co jawą.

Często jednak są to filmy bardziej odpowiadające luźnym komediom aniżeli wymagającym skupienia filmom psychologicznym. Są to produkcje, których reżyserzy nie boją się postawić świata w zupełnie przeciwnym świetle niż zazwyczaj. Nie boją się bawić formą, treścią i interpretacją. Innym surrealistycznymi produkcjami są przykładowo Las Vegas Parano, Baby bump czy Życie świadome.

Lista filmów:

Incepcja

Film "Incepcja" miał premierę w dniu: 2010-07-15

Czasy, gdy technologia pozwala na wchodzenie w świat snów. Złodziej Cobb ma za zadanie wszczepić myśl do śpiącego umysłu.

Zobacz więcej

Superjail!

Serial "Superjail!" miał premierę w dniu: 2007-05-13
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Superjail!. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Sanatorium pod klepsydrą

Film "Sanatorium pod klepsydrą" miał premierę w dniu: 1973-12-11
Józef odwiedza sanatorium doktora Gotarda, w którym przebywa jego zmarły ojciec.
Zobacz więcej

Szczęśliwy człowiek

Film "Szczęśliwy człowiek" miał premierę w dniu: 1973-03-25
Młody sprzedawca kawy pragnie osiągnąć sukces w branży. Wysłany przez pracodawców w głąb Anglii staje się świadkiem przedziwnych zdarzeń.
Zobacz więcej

Człowiek, który śpi

Film "Człowiek, który śpi" miał premierę w dniu: 1974-04-24
Młody mężczyzna rezygnuje z życia społecznego, pogrążając się w samotności i obojętności.
Zobacz więcej

Bajka bajek

Film "Bajka bajek" miał premierę w dniu: 1979-01-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Bajka bajek. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Widmo wolności

Film "Widmo wolności" miał premierę w dniu: 1974-09-10
Film składa się z luźnych epizodów pozbawionych pointy. Nieważne czy będzie to sekwencja z mnichami grającymi w pokera o medaliki, czy zniknięcie dziewczynki, która zjawia się z rodzicami w komisariacie, gdzie ignoruje się jej obecność i kontynuuje poszukiwania, czy historia snajpera, który z dachu wieżowca strzela do przechodniów, a pojmany...
Zobacz więcej

Dziewięć żywotów Tomasza Katza

Film "Dziewięć żywotów Tomasza Katza" miał premierę w dniu: 2000-03-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dziewięć żywotów Tomasza Katza. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Pokuta

Film "Pokuta" miał premierę w dniu: 1987-05-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pokuta. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Święta góra

Film "Święta góra" miał premierę w dniu: 1973-11-29
W swoim trzecim filmie, "Święta góra", który zaoferowali sfinansować zafascynowani jego twórczością "The Beatles", Jodorowsky zawarł jedne z najbardziej groteskowych i niepokojących obrazów, jakie kiedykolwiek trafiły na taśmę celuloidową. Przy ich pomocy opowiada o krucjacie dziewięciu najbogatszych przemysłowców i polityków naszej planety, którzy prowadzeni przez Alchemika pragną zrabować Mędrcom sekret...
Zobacz więcej