Szpiegowski

Filmy szpiegowskie to gatunek, którego fabuła kręci się wokół tematu ogólnie pojętego szpiegostwa. Najczęściej głównymi bohaterami takich filmów są szpiedzy, których zadaniem jest przeprowadzenie jakiejś tajnej akcji. Filmy te często są gatunkowo łączone z filmami akcji, nie brakuje w nich więc wartkiej, trzymającej w napięciu fabuły i różnego rodzaju intryg. Filmy szpiegowskie są gatunkiem, który powstawał już na samym początku kinematografii. Przykładem tego może być chociażby produkcja Alberta Hitchcocka Starsza pani znika z lat trzydziestych XX wieku.

Jednak najpopularniejsze filmy szpiegowskie, to produkcje ostatnich dwóch dekad. Wśród nich znajdziemy takie produkcje jak Wróg numer jeden, Czerwona Jaskółka, Ściśle tajne czy Salt. Filmy szpiegowskie nie zawsze też są poważnymi filmami akcji, zdarzają się również ich bardziej komediowe odsłony. Tutaj warto przywołać serię filmów Johnny English. Innym przykładem szpiegowskiej komedii może być także Człowiek, który gapił się na kozy.

Lista filmów:

Na krawędzi mroku

Serial "Na krawędzi mroku" miał premierę w dniu: 1985-11-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Na krawędzi mroku. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Biuro szpiegów

Serial "Biuro szpiegów" miał premierę w dniu: 2015-04-27
Oficer francuskiego wywiadu ostatnie sześć lat spędza w Syrii, gdzie pracuje pod przykrywką. Gdy powraca do domu, czekają go nowe wyzwania.
Zobacz więcej

Ludzie Smiley'a

Serial "Ludzie Smiley'a" miał premierę w dniu: 1982-09-20
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Ludzie Smiley'a. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Północ - północny zachód

Film "Północ - północny zachód" miał premierę w dniu: 1959-07-08
Pracownik agencji reklamowej, wzięty omyłkowo za agenta służb specjalnych USA, trafia w sam środek afery.
Zobacz więcej

Szpieg D'83

Serial "Szpieg D'83" miał premierę w dniu: 2015-06-17
Młody żołnierz z NRD zostaje wysłany za Mur Berliński w celu infiltracji armii wroga i zdobycia strategii wojennych NATO.
Zobacz więcej

Nieświadomi

Serial "Nieświadomi" miał premierę w dniu: 2019-11-17
Rok 1989, przeddzień aksamitnej rewolucji. Skrzypaczka Marie (Tatiana Pauhofová) i jej mąż Wiktor przed dziesięcioma laty uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Jednak niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się,...
Zobacz więcej

Zawód: Szpieg

Film "Zawód: Szpieg" miał premierę w dniu: 2001-11-18
Odchodzący na emeryturę agent CIA stara się doprowadzić do uwolnienia swojego dawnego podwładnego z chińskiego więzienia.
Zobacz więcej

M. Butterfly

Film "M. Butterfly" miał premierę w dniu: 1993-09-09
Historia romansu francuskiego dyplomaty z chińską śpiewaczką operową. Gdy Rene pierwszy raz słyszy hipnotyzujący śpiew, nie spodziewa się jakie tajemnice skrywa artystka.
Zobacz więcej

Jack Strong

Film "Jack Strong" miał premierę w dniu: 2014-02-07
Ryszard Kukliński, pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, decyduje się na współpracę z CIA.
Zobacz więcej

Starsza pani znika

Film "Starsza pani znika" miał premierę w dniu: 1938-07-26
Podczas podróży pociągiem starsza pasażerka znika bez śladu.
Zobacz więcej

Stawka większa niż życie

Serial "Stawka większa niż życie" miał premierę w dniu: 1968-10-10
Agent J-23, współpracując z wywiadem radzieckim, wykonuje tajną misję w armii niemieckiej.
Zobacz więcej

Pogranicze w ogniu

Serial "Pogranicze w ogniu" miał premierę w dniu: 1992-08-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Pogranicze w ogniu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Vagabond

Kiedy jego bratanek ginie w katastrofie lotniczej, kaskader Cha Dal-heon postanawia zbadać przyczyny wypadku z pomocą tajnej agentki Go Hae-ri.
Zobacz więcej

Zagraniczny korespondent

Film "Zagraniczny korespondent" miał premierę w dniu: 1940-08-16
Amerykański reporter Johnny Jones zostaje wysłany do Europy jako korespondent wojenny. Na miejscu jest świadkiem morderstwa dyplomaty.
Zobacz więcej

Wróg numer jeden

Film "Wróg numer jeden" miał premierę w dniu: 2012-12-19

Film opowiada o polowaniu na najsłynniejszego terrorystę w historii, Osamę bin Ladena, z perspektywy młodej agentki CIA.

Zobacz więcej

Szpiedzy tacy jak my

Film "Szpiedzy tacy jak my" miał premierę w dniu: 1985-12-06
Dwóch nieudolnych amerykańskich szpiegów zostaje wysłanych do ZSRR, aby odwrócić uwagę służb radzieckich od prawdziwych agentów.
Zobacz więcej

Szpieg

Film "Szpieg" miał premierę w dniu: 2011-09-16
To znakomita ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré w oscarowej obsadzie. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. Przygody Jamesa Bonda przy tym filmie to opowieści dla grzecznych dziewczynek. George Smiley – agent mający dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wywiadu, tocząc walkę...
Zobacz więcej

Czerwona jaskółka

Film "Czerwona jaskółka" miał premierę w dniu: 2018-02-28
Młoda Rosjanka wbrew swojej woli odbywa szkolenie, podczas którego uczy się uwodzić szpiegów. Niebawem zostaje wysłana do Budapesztu, gdzie musi wydobyć tajne informacje od amerykańskiego wywiadowcy.
Zobacz więcej

Trzy dni Kondora

Serial "Trzy dni Kondora" miał premierę w dniu: 2018-06-06
Analityk CIA odkrywa, że cały jego zespół został zamordowany. Musi teraz uciekać, bo sam staje się celem.
Zobacz więcej

Ściśle tajne

Film "Ściśle tajne" miał premierę w dniu: 2007-02-12
Film jest zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jego akcja rozgrywa się w środowisku funkcjonariuszy FBI - stróży najtajniejszych sekretów USA. Gdy młody Eric O'Neill (Phillippe) awansuje z mało znaczącego stanowiska, prosto do kwatery głównej Biura, jego marzenie o zostaniu prawdziwym agentem federalnym staje się coraz bardziej realne. Jakby tego było mało, O'Neill...
Zobacz więcej