Thriller

Thriller to gatunek, którego głównym zadaniem jest utrzymać w napięciu i zapewniać, jak sama nazwa wskazuje, dreszczyk emocji. Są to filmy zazwyczaj utrzymane w mrocznym klimacie, ciemnych barwach, z budującą nastrój muzyką i często wyjątkowo dobrą obsadą. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, toteż tego rodzaju produkcji nie sposób wręcz zliczyć. Jest jednak wiele thrillerów, które już na stałe zapisały się na liście klasyków kinematografii. Takimi filmami z pewnością są Milczenie owiec, Szósty zmysł, Podziemny krąg czy Kod da Vinci.

Thrillery to historie o przeróżnej tematyce, mogą być inspirowane realnymi zdarzeniami jak na przykład Podły, okrutny, zły oparty lub być całkowicie fikcyjne jak Wyspa tajemnic, co wcale nie czyni ich mniej interesującymi. Polska również ma na swoim koncie kilka cieszących się popularnością thrillerów, do których należą na przykład Sala samobójców, Pokłosie czy Jestem mordercą, które również oparte jest na faktach.

Lista filmów:

Snowpiercer

Serial "Snowpiercer" miał premierę w dniu: 2020-05-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Snowpiercer. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Gloomy Sunday

Film "Gloomy Sunday" miał premierę w dniu: 2011-11-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gloomy Sunday. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hide and Seek

Film "Hide and Seek" miał premierę w dniu: 2021-11-19
Podążając tropem swojego zaginionego brata, biznesmen przenika do zakręconego podziemnego świata squatterów i włóczęgów.
Zobacz więcej

An Intrusion

Film "An Intrusion" miał premierę w dniu: 2021-11-26
Sam i jego rodzina są terroryzowani przez stalkera.Wraz z rozwojem śledztwa, obawia się, że ataki mogą mieć związek z tajemnicami, które ukrywał przed rodziną i detektywami.
Zobacz więcej

Blacklight

Film "Blacklight " miał premierę w dniu: 2022-02-10
Travis Block jest agentem rządowym, który pogodził się ze swoją mroczną przeszłością. Kiedy odkrywa spisek wymierzony w obywateli USA znajduje się na celowniku dyrektora FBI, którego kiedyś pomagał chronić.
Zobacz więcej

Mroczna przeszłość

Film "Mroczna przeszłość" miał premierę w dniu: 2021-11-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Mroczna przeszłość. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nirakkoottu

Film "Nirakkoottu" miał premierę w dniu: 1985-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nirakkoottu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Bortført

Serial "Bortført" miał premierę w dniu: 2021-04-11
Kiedy jej córka zostaje uprowadzona, norweska dyplomatka wyrusza na Bliski Wschód, licząc na to, że starzy przyjaciele — i głęboko skrywany sekret — pomogą ją uwolnić.
Zobacz więcej

Kshanam

Film "Kshanam" miał premierę w dniu: 2016-02-26
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Kshanam. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Runt

Film "Runt" miał premierę w dniu: 2021-10-01
Zaniedbana grupa licealistów zostaje wciągnięta w cykl przemocy.
Zobacz więcej

Rubicon

Film "Rubicon" miał premierę w dniu: 0000-00-00
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Rubicon. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Çukur

Serial "Çukur" miał premierę w dniu: 2017-10-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Çukur. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Leverage: Redemption

Serial "Leverage: Redemption" miał premierę w dniu: 2021-07-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Leverage: Redemption. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Na krawędzi mroku

Serial "Na krawędzi mroku" miał premierę w dniu: 1985-11-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Na krawędzi mroku. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Miasteczko Twin Peaks

Serial "Miasteczko Twin Peaks" miał premierę w dniu: 1990-04-08
W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.
Zobacz więcej

Pocałunek na dobranoc

Film "Pocałunek na dobranoc" miał premierę w dniu: 1994-06-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pocałunek na dobranoc. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Transakcja Rhinemanna

Serial "Transakcja Rhinemanna" miał premierę w dniu: 1977-03-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Transakcja Rhinemanna. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

L'avvocato Porta

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. L'avvocato Porta. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Brygady Tygrysa

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Brygady Tygrysa. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hil-leo

Tajemniczy Jeong-hoo jest gotowy wykonać każde zlecenie, jeśli nie ma ono związku z morderstwem. Kiedy dostaje kolejne zadanie dotyczące reporterki tabloidu, odkrywa, że łączy ich wspólna przeszłość.
Zobacz więcej