Thriller

Thriller to gatunek, którego głównym zadaniem jest utrzymać w napięciu i zapewniać, jak sama nazwa wskazuje, dreszczyk emocji. Są to filmy zazwyczaj utrzymane w mrocznym klimacie, ciemnych barwach, z budującą nastrój muzyką i często wyjątkowo dobrą obsadą. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, toteż tego rodzaju produkcji nie sposób wręcz zliczyć. Jest jednak wiele thrillerów, które już na stałe zapisały się na liście klasyków kinematografii. Takimi filmami z pewnością są Milczenie owiec, Szósty zmysł, Podziemny krąg czy Kod da Vinci.

Thrillery to historie o przeróżnej tematyce, mogą być inspirowane realnymi zdarzeniami jak na przykład Podły, okrutny, zły oparty lub być całkowicie fikcyjne jak Wyspa tajemnic, co wcale nie czyni ich mniej interesującymi. Polska również ma na swoim koncie kilka cieszących się popularnością thrillerów, do których należą na przykład Sala samobójców, Pokłosie czy Jestem mordercą, które również oparte jest na faktach.

Lista filmów:

Snowpiercer

Serial "Snowpiercer" miał premierę w dniu: 2020-05-31
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Snowpiercer. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Gloomy Sunday

Film "Gloomy Sunday" miał premierę w dniu: 2011-11-18
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Gloomy Sunday. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Mroczna przeszłość

Premiera filmu "Mroczna przeszłość" odbędzie się w dniu: 2021-11-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Mroczna przeszłość. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Nirakkoottu

Film "Nirakkoottu" miał premierę w dniu: 1985-09-12
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Nirakkoottu. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Çukur

Serial "Çukur" miał premierę w dniu: 2017-10-22
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Çukur. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Na krawędzi mroku

Serial "Na krawędzi mroku" miał premierę w dniu: 1985-11-04
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Na krawędzi mroku. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Miasteczko Twin Peaks

Serial "Miasteczko Twin Peaks" miał premierę w dniu: 1990-04-08
W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.
Zobacz więcej

Pocałunek na dobranoc

Film "Pocałunek na dobranoc" miał premierę w dniu: 1994-06-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Pocałunek na dobranoc. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Transakcja Rhinemanna

Serial "Transakcja Rhinemanna" miał premierę w dniu: 1977-03-10
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Transakcja Rhinemanna. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

L'avvocato Porta

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. L'avvocato Porta. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej