Western

Western to gatunek filmowy ukierunkowany na konkretne miejsce akcji i okres historyczny. Akcja każdego westernu dzieje się na zachodnich terenach Stanów zjednoczonych, tak zwanym Dzikim Zachodzie, w okresie kolonizacji tych właśnie terenów. Są to filmy, które niezaprzeczalnie mają swój klimat. Awanturnicze, frywolne i często obsceniczne postaci wyjątkowo współgrają z pustynną scenografią. Tematyka tych filmów często obraca się wokół zemsty, ukrytych skarbów czy niebezpiecznych porachunków, można trafić tam na klasyczny podział bohaterów na „dobrych” i „złych”.

Wiele westernów to filmy bardzo nagradzane i doceniane przez szeroką publiczność. Dwoma przodującymi i najbardziej popularnymi reżyserami w tym gatunku są, z całą pewnością, Clint Eastwood oraz Quentin Tarantino odpowiedzialni za takie tytuły jak Bez przebaczenia, Dobry, zły i brzydki, Nienawistna ósemka czy Django. Jednak warto wspomnieć też o klasykach gatunku innych reżyserów jak na przykład Tańczący z wilkami czy Jeździec znikąd.

Lista filmów:

Django

Film "Django" miał premierę w dniu: 2012-12-25
Łowca nagród Schultz i czarnoskóry niewolnik Django wyruszają w podróż, aby odbić żonę tego drugiego z rąk bezlitosnego Calvina Candie'ego.
Zobacz więcej

Jak zdobywano Dziki Zachód

Serial "Jak zdobywano Dziki Zachód" miał premierę w dniu: 1976-01-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Jak zdobywano Dziki Zachód. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dobry, zły i brzydki

Film "Dobry, zły i brzydki" miał premierę w dniu: 1966-12-23
Dziki Zachód. Brzydki i Dobry usiłują dotrzeć do ukrytego przez wojsko skarbu. Po piętach depcze im Zły.
Zobacz więcej

Za kilka dolarów więcej

Film "Za kilka dolarów więcej" miał premierę w dniu: 1965-12-18
Dwóch rewolwerowców poluje na tego samego bandytę, za którego głowę wyznaczono wysoką nagrodę.
Zobacz więcej

Buckeye and Blue

Film "Buckeye and Blue" miał premierę w dniu: 1988-01-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Buckeye and Blue. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Yellowstone

Serial "Yellowstone" miał premierę w dniu: 2018-06-20
Zanurz się w brutalny świat rodziny Duttonów, która zarządza największym ranczem w Stanach Zjednoczonych. Prowadzeni przez patriarchę Johna Duttona, muszą bronić swojej własności przed ciągłymi atakami ze strony deweloperów ziemi, Indian z rezerwatu i pierwszego amerykańskiego Parku Narodowego.
Zobacz więcej

1883

Serial "1883" miał premierę w dniu: 2021-12-19
1883 podąża za rodziną Duttonów, którzy wyruszają w podróż na zachód przez Wielkie Równiny w kierunku ostatniego bastionu nieokiełznanej Ameryki. Jest to surowa opowieść o ekspansji Zachodu i intensywne badanie jednej rodziny uciekającej przed biedą w poszukiwaniu lepszej przyszłości w amerykańskiej ziemi obiecanej - Montanie.
Zobacz więcej

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Film "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" miał premierę w dniu: 1968-12-21
Mężczyzna zwany Harmonijką pomaga wdowie Jill w pokonaniu groźnego przestępcy, Franka.
Zobacz więcej

Westworld

Serial "Westworld" miał premierę w dniu: 2016-10-02
Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".
Zobacz więcej

Płynne złoto

Film "Płynne złoto" miał premierę w dniu: 1937-07-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Płynne złoto. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej