Western

Western to gatunek filmowy ukierunkowany na konkretne miejsce akcji i okres historyczny. Akcja każdego westernu dzieje się na zachodnich terenach Stanów zjednoczonych, tak zwanym Dzikim Zachodzie, w okresie kolonizacji tych właśnie terenów. Są to filmy, które niezaprzeczalnie mają swój klimat. Awanturnicze, frywolne i często obsceniczne postaci wyjątkowo współgrają z pustynną scenografią. Tematyka tych filmów często obraca się wokół zemsty, ukrytych skarbów czy niebezpiecznych porachunków, można trafić tam na klasyczny podział bohaterów na „dobrych” i „złych”.

Wiele westernów to filmy bardzo nagradzane i doceniane przez szeroką publiczność. Dwoma przodującymi i najbardziej popularnymi reżyserami w tym gatunku są, z całą pewnością, Clint Eastwood oraz Quentin Tarantino odpowiedzialni za takie tytuły jak Bez przebaczenia, Dobry, zły i brzydki, Nienawistna ósemka czy Django. Jednak warto wspomnieć też o klasykach gatunku innych reżyserów jak na przykład Tańczący z wilkami czy Jeździec znikąd.

Lista filmów:

Django

Film "Django" miał premierę w dniu: 2012-12-25
Łowca nagród Schultz i czarnoskóry niewolnik Django wyruszają w podróż, aby odbić żonę tego drugiego z rąk bezlitosnego Calvina Candie'ego.
Zobacz więcej

Jak zdobywano Dziki Zachód

Serial "Jak zdobywano Dziki Zachód" miał premierę w dniu: 1976-01-19
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Jak zdobywano Dziki Zachód. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dobry, zły i brzydki

Film "Dobry, zły i brzydki" miał premierę w dniu: 1966-12-23
Dziki Zachód. Brzydki i Dobry usiłują dotrzeć do ukrytego przez wojsko skarbu. Po piętach depcze im Zły.
Zobacz więcej

Za kilka dolarów więcej

Film "Za kilka dolarów więcej" miał premierę w dniu: 1965-12-18
Dwóch rewolwerowców poluje na tego samego bandytę, za którego głowę wyznaczono wysoką nagrodę.
Zobacz więcej

Buckeye and Blue

Film "Buckeye and Blue" miał premierę w dniu: 1988-01-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Buckeye and Blue. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Yellowstone

Serial "Yellowstone" miał premierę w dniu: 2018-06-20
Zanurz się w brutalny świat rodziny Duttonów, która zarządza największym ranczem w Stanach Zjednoczonych. Prowadzeni przez patriarchę Johna Duttona, muszą bronić swojej własności przed ciągłymi atakami ze strony deweloperów ziemi, Indian z rezerwatu i pierwszego amerykańskiego Parku Narodowego.
Zobacz więcej

1883

Serial "1883" miał premierę w dniu: 2021-12-19
1883 podąża za rodziną Duttonów, którzy wyruszają w podróż na zachód przez Wielkie Równiny w kierunku ostatniego bastionu nieokiełznanej Ameryki. Jest to surowa opowieść o ekspansji Zachodu i intensywne badanie jednej rodziny uciekającej przed biedą w poszukiwaniu lepszej przyszłości w amerykańskiej ziemi obiecanej - Montanie.
Zobacz więcej

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Film "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" miał premierę w dniu: 1968-12-21
Mężczyzna zwany Harmonijką pomaga wdowie Jill w pokonaniu groźnego przestępcy, Franka.
Zobacz więcej

Westworld

Serial "Westworld" miał premierę w dniu: 2016-10-02
Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".
Zobacz więcej

Płynne złoto

Film "Płynne złoto" miał premierę w dniu: 1937-07-21
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Płynne złoto. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Przygody Rin Tin Tina

Serial "Przygody Rin Tin Tina" miał premierę w dniu: 1954-10-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Przygody Rin Tin Tina. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Deadwood

Serial "Deadwood" miał premierę w dniu: 2004-03-21
Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota miasteczku Deadwood w Dakocie zjawia się grupa obcych, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie. Przybysze to były szeryf, a obecnie handlarz materiałami żelaznymi, Seth Bullock, jego partner Sol Star oraz legendarny rewolwerowiec Bill Hickok i jego nie mniej sławna towarzyszka Calamity Jane.
Zobacz więcej

Trigun

Serial "Trigun" miał premierę w dniu: 1998-04-02
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Trigun. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Butch Cassidy i Sundance Kid

Film "Butch Cassidy i Sundance Kid" miał premierę w dniu: 1969-09-23
Dwaj rewolwerowcy mają coraz większe trudności z ucieczką przed amerykańskimi stróżami prawa. Decydują się więc wyjechać do Boliwii.
Zobacz więcej

Mały Wielki Człowiek

Film "Mały Wielki Człowiek" miał premierę w dniu: 1970-12-14
Jack Crabb, wychowany przez Indian 121-letni biały człowiek, opowiada reporterowi o swoim burzliwym życiu na Dzikim Zachodzie.
Zobacz więcej

Rio Bravo

Film "Rio Bravo" miał premierę w dniu: 1959-03-17
Szeryf usiłuje zapobiec wydostaniu się z więzienia znanego mordercy.
Zobacz więcej

Wicher

Film "Wicher" miał premierę w dniu: 1928-09-15
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Wicher. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Bez przebaczenia

Film "Bez przebaczenia" miał premierę w dniu: 1992-08-07
Emerytowany rewolwerowiec podejmuje się zemsty na zlecenie okaleczonej prostytutki.
Zobacz więcej

Poszukiwany: żywy lub martwy

Serial "Poszukiwany: żywy lub martwy" miał premierę w dniu: 1958-09-06
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Poszukiwany: żywy lub martwy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Hell on Wheels: Witaj w piekle

Serial "Hell on Wheels: Witaj w piekle" miał premierę w dniu: 2011-11-06
„Hell on Wheels” umiejscowiony w latach 60. XIX wieku, skupia się na byłym konfederackim żołnierzu – Cullenie Bohannanie, którego dążenie do zemsty doprowadziło go wprost na zachodnią budowę pierwszej transkontynentalnej kolei Union Pacific Railroad
Zobacz więcej