Wojenny

Filmy wojenne to gatunek bardzo różnorodny. Mogą być nim dramaty, komedie, mogą być to również filmy biograficzne. Wszystkie mają jednak wspólną cechę – osadzone są w czasach wojny. Bardzo często za cel obierana jest największa i wszystkim znana II Wojna Światowa, jednak jest również ogrom produkcji odnoszących się do innych wojen. Gatunek ten pozwala reżyserom na przedstawienie własnej wizji tego, co działo się w tych ciężkich czasach zarówno na polu bitwy, jak i w gabinetach dowódców. Często też bohaterami są zwykli ludzie, których pociski wojny dotknęły, można rzec, rykoszetem.

Różnorodność tego gatunku sprawiła, że w światowej kinematografii znajdziemy pełne spektrum wyjątkowo dobrych produkcji. Do klasyków gatunku należą na pewno dramaty wojenne takie jak Szeregowiec Ryan, Pianista, Lista Schindlera czy Chłopiec w pasiastej piżamie. Lecz także z pewnością warte uwagi są filmy osadzone w tej tematyce, jednak z lekkim rysem komediowym, jak na przykład Życie jest piękne czy Jojo Rabbit.

Lista filmów:

Więzień U-Boata

Film "Więzień U-Boata" miał premierę w dniu: 1944-07-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Więzień U-Boata. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Narodniye mstiteli

Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Narodniye mstiteli. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dara iz Jasenovca

Film "Dara iz Jasenovca" miał premierę w dniu: 2020-11-25
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Dara iz Jasenovca. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Upadły anioł

Film "Upadły anioł" miał premierę w dniu: 1928-12-29
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Upadły anioł. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Lista Schindlera

Film "Lista Schindlera" miał premierę w dniu: 1993-11-30

Historia przedsiębiorcy Oskara Schindlera, który podczas II wojny światowej uratował przed pobytem w obozach koncentracyjnych 1100 Żydów.

Zobacz więcej

Kompania braci

Serial "Kompania braci" miał premierę w dniu: 2001-09-09
Losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA opowiedziane z perspektywy tych, którzy przeżyli drugą wojnę światową.
Zobacz więcej

Fräulein

Film "Fräulein" miał premierę w dniu: 1958-06-08
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Fräulein. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Wrzesień 1939

Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Wrzesień 1939. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

The First World War

Serial "The First World War" miał premierę w dniu: 2003-09-20
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. The First World War. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Życie jest piękne

Film "Życie jest piękne" miał premierę w dniu: 1997-12-20
Zamknięty w obozie koncentracyjnym wraz z synem Guido próbuje przekonać chłopca, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych.
Zobacz więcej

Pianista

Film "Pianista" miał premierę w dniu: 2002-09-17
Podczas drugiej wojny światowej Władysław Szpilman, znakomity polski pianista, stara się przeżyć w okupowanej Warszawie.
Zobacz więcej

Tate

Film "Tate" miał premierę w dniu: 1985-01-01
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Tate. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Historia jednej kamienicy

Serial "Historia jednej kamienicy" miał premierę w dniu: 1975-01-05
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Historia jednej kamienicy. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Klejnot w koronie

Serial "Klejnot w koronie" miał premierę w dniu: 1984-01-09
Akcja rozgrywa się w Indiach, będących pod rządami brytyjskimi. Serial ukazuje życie Anglików, przebywających w Indiach - wiedzą oni, iż 'ich' czas w owym kraju już przemija. Pierwszym wydarzeniem, ktorego echa będą jednak przewijać się w dalszych odcinkach, jest niesłuszne aresztowanie i oskarżenie pewnego człowieka o porwanie i gwałt. Ważne...
Zobacz więcej

Czas Apokalipsy

Film "Czas Apokalipsy" miał premierę w dniu: 1979-08-15
Adaptacja opowiadania Josepha Conrada "Jądro ciemności". Przeniesiona w realia wojny wietnamskiej historia kapitana Willarda, który otrzymuje misję odnalezienia i zlikwidowania pułkownika Kurtza.
Zobacz więcej

Detektyw Foyle

Serial "Detektyw Foyle" miał premierę w dniu: 2002-10-27
II wojna światowa, detektyw Foyle stara się utrzymać porządek w niewielkiej angielskiej miejscowości, Hastings. Pomagają mu w tym sierżant Paul Milner oraz kierowca, Samantha Stewart.
Zobacz więcej

Pożegnalny walc

Film "Pożegnalny walc" miał premierę w dniu: 1940-05-17
W trakcie trwania I wojny światowej brytyjski żołnierz oświadcza się baletnicy. Konieczność wyjazdu na front powoduje, że zakochani zostają rozdzieleni.
Zobacz więcej

Erasure

Film "Erasure" miał premierę w dniu: 2016-07-07
Nie posiadamy jeszcze opisu dla filmu pt. Erasure. Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"

Serial "Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie"" miał premierę w dniu: 2005-01-11
Nie posiadamy jeszcze opisu dla serialu pt. Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie". Mamy nadzieję, że opis wkrótce pojawi się na naszej stronie. Dokładamy wszelkich starań aby opisy filmów oraz seriali w naszej bazie były aktualizowane na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz więcej

Dzieci Arbatu

Serial "Dzieci Arbatu" miał premierę w dniu: 2004-09-01
Sasha Pankratov jest mieszkańcem moskiewskiego Arbatu. Gdy zostaje niesłusznie aresztowany, bliscy nie mogą się z tym pogodzić.
Zobacz więcej