1917(2019)

Film "1917" miał premierę w dniu: 2019-12-10

Jak obejrzeć film 1917?

Gdzie obejrzeć film 1917 online? Wybierz jeden z poniższych linków i sprawdź film 1917 online już teraz! Zapraszamy do oglądania!

1917 - opis filmu

Dwóch młodych żołnierzy - Schofield i Blake dostają rozkaz przedostania się za linie wroga, aby dostarczyć tajną wiadomość, która pozwoli brytyjskim żołnierzy uniknąć wpadnięcia w śmiertelną pułapkę.

1917 - recenzja filmu

Doskonale wiemy, że filmy wojenne mogą być mocno zróżnicowane pod względem ciężaru gatunkowego. Ridley Scot nakręcił „Helikopter w ogniu” , gdzie stawiano na akcje oraz montaż. Pod koniec lat 90 powstał „Szeregowiec RyanStevena Spielberga - pełna patosu historia starająca się pokazać realizm wojny. Niedawno w kinach wyświetlano film 'DunkierkaChristophera Nolana, gdzie w zupełnie inny, bardziej kontenplacyjny sposób pokazano oblicze wojny. Do której z kategorii przyporządkować nowy film Sama Mendeza „1917”? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Historia dwójki żołnierzy, którzy muszą przedostać się za linię wrogą, aby przekazać rozkaz, mogący uratować kolegów z batalionu ma wszystkie cechy dobrego kina wojennego. Doskonały, wysmakowany montaż to jeden z największych atutów tego filmu. Zbudowany na długich ujęciach, oddaje realizm okrucieństwa wojny i pozwala na współuczestnictwo w wydarzeniach. Bohaterowie nierzadko wykazują się bohaterstwem oraz poświeceniem. Nadaje to filmowi odpowiedniego wzniosłego patosu. W dziele Sama Mendeza pojawia się jednak wiele groteskowych scen, dlatego można go uważać także za film antywojenny (jakim np. jest „Czas ApokalipsyFrancisa Forda Coppoli). W dwóch głównych rolach wystąpili nieznani szerszej publiczności młodzi aktorzy. Dean-Charles Chapman kojarzony chyba najbardziej z roli Tommen Baratheon w serialu „Gra o tron” oraz George MacKay - rola w filmie „Captain Fantastic” Obydwaj wywiązali się ze swoich zadań znakomicie. W krótkich, choć zapadających w pamięć rolach drugoplanowych znalazło się wiele znanych nazwisk: Colin Firth, Mark Strong, Andrew Scott oraz Richard Madden. Sam Mendez, twórca ostanich dwóch filmów o agencie 007 („Spectre” oraz „Skyfall”) udanie stworzył film wojenny, który zmusza do refleksji, czy jesteśmy na odpowiedniej drodze, aby nie dopuścić do kolejnych rozlewów krwi.

Szczegółowe infomacje

Rok produkcji:

2019 2020-01-18 10:14:30

Budżet:

385 000 000 zł

Ocena:

7.90 / 10
7.90 0 10 420

Czas trwania:

1 godzina 59 min.

Richard Madden

Jako: Porucznik Joseph Blake

Jako: Porucznik Joseph Blake

Mark Strong

Jako: Kapitan Smith

Jako: Kapitan Smith

Benedict Cumberbatch

Jako: Pułkownik MacKenzie

Jako: Pułkownik MacKenzie

Colin Firth

Jako: Generał Erinmore

Jako: Generał Erinmore

Dean-Charles Chapman

Jako: Starszy szeregowy Blake

Jako: Starszy szeregowy Blake

George MacKay

Jako: Starszy szeregowy Schofield

Jako: Starszy szeregowy Schofield

Andrew Scott

Jako: Porucznik Leslie

Jako: Porucznik Leslie

Robert Maaser

Jako: Niemiecki pilot

Jako: Niemiecki pilot

Adrian Scarborough

Jako: Major Hepburn

Jako: Major Hepburn

Richard Curtis

Jako: Żołnierz brytyjski

Jako: Żołnierz brytyjski

Sam Mendes

reżyser
scenariusz
produkcja
reżyser
scenariusz
produkcja

Mark Taylor

dźwięk
dźwięk
dźwięk

Elaine Kusmishko

scenografia
scenografia
zdjęcia

Simon Elsley

scenografia
scenografia
kostiumy
produkcja
muzyka

Lee Smith

montaż
montaż
Film 1917 jest produkcją skategoryzowaną jako Dramat Wojenny. Produkcja ta powstała w 2019 roku. Film 1917 kręcono między innymi w takich państwach jak USA Wielka Brytania . Premiera filmu 1917 miała miejsce w 2019-12-10. Budżet całej produkcji może wprawdzić w osłupienie ponieważ wynosił aż 385 000 000 zł. 1917 zapewni nam około 1 godzina 59 min. nieprzerwanej zabawy i rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 7.90. W obsadzie zobaczymy między innymi takie postaci jak Richard Madden, Mark Strong, Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Dean-Charles Chapman, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu 1917 to Dom grozy: Miasto Aniołów, Informator, Spectre, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Spectre online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Spectre online" czy "cały film Spectre vod online". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Netflix, Rakuten czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu CDA czy Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili.