Alternatywy 4 cały film online

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Serial "Alternatywy 4" miał premierę w dniu: 1986-09-30

Gdzie obejrzeć serial Alternatywy 4 online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Serial Alternatywy 4 (1983)

Czasy PRL-u. Losy pochodzących z różnych grup społecznych mieszkańców nowo wybudowanego warszawskiego bloku.

Infomacje o Alternatywy 4 (1983)

Rok produkcji:

1983 2020-02-11 06:26:00

Produkcja:

Ocena:

8.20 / 10
8.20 0 10 7

Czas trwania:

59 min.

Janusz Gajos

Jako: Jan Winnicki, towarzysz partyjny

Jako: Jan Winnicki, towarzysz partyjny

Anna Chitro

Jako: Alicja Kołek

Jako: Alicja Kołek

Emil Karewicz

Jako: Wacław Leberka, sąsiad Balcerka na Pradze

Jako: Wacław Leberka, sąsiad Balcerka na Pradze

Zdzisław Rychter

Jako: Maniek, robotnik budujący blok przy Alternatywy 4

Jako: Maniek, robotnik budujący blok przy Alternatywy 4

Bożena Dykiel

Jako: Miećka Aniołowa

Jako: Miećka Aniołowa

Stanisława Celińska

Jako: Nauczycielka Bożena Lewicka

Jako: Nauczycielka Bożena Lewicka

Wojciech Pokora

Jako: Docent Zenobiusz Furman

Jako: Docent Zenobiusz Furman

Bolesław Płotnicki

Jako: Antoni Kierka

Jako: Antoni Kierka

Gustaw Lutkiewicz

Jako: Prezes spółdzielni mieszkaniowej

Jako: Prezes spółdzielni mieszkaniowej

Bronisław Pawlik

Jako: Dionizy Cichocki

Jako: Dionizy Cichocki

reżyser
scenariusz
scenariusz
montaż

Teresa Gruber

scenografia
scenografia
scenografia

Jacek Osadowski

scenografia
scenografia
produkcja

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Alternatywy 4 online - Przydział

Alternatywy 4 online - Przydział

Na Ursynowie powstają nowe bloki. Prezes spółdzielni mieszkaniowej jest oblegany przez kandydatów do przydziału. Jedni proponują łapówki, inni powołują się na bardzo trudną sytuację mieszkaniową. W dniu wywieszania list do spółdzielni przybywa ekipa telewizyjna, by na miejscu zarejestrować reakcje szczęśliwców, którzy właśnie zostali posiadaczami nowych mieszkań. W rozgardiaszu reporter wyznacza pierwszego z brzegu petenta, Dionizego Cichockiego, by przed kamerą opowiedział o swej radości z otrzymania przydziału. Cichockiego nie ma na liście, ale reportera niewiele to obchodzi i każe „wykonać zadanie”. Reportaż ogląda szef Cichockiego i wstrzymuje mu w związku z tym przydział mieszkania zakładowego. Tymczasem w Pułtusku Stanisław Anioł, działacz miejskiego Komitetu PZPR, szykuje się do przeprowadzki do stolicy na „eksponowane stanowisko”. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie.
Alternatywy 4 online - Przeprowadzka

Alternatywy 4 online - Przeprowadzka

Stanisław Anioł zostaje gospodarzem bloku i kieruje ruchem podczas przeprowadzki. Zamieszanie jest spore. Na to samo mieszkanie otrzymuje przydział Zygmunt Kotek i Zdzisław Kołek - wprowadzają się więc obaj z rodzinami i prowizorycznie dzielą lokal na pół. Tragarze zamieniają lokatorom meble, ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego. Na skutek pomyłki zakładają "pluskwę" u kogoś innego. Wdowa przywozi trumnę ze zwłokami męża, by choć przez chwilę pobył w nowym mieszkaniu. Po całym bloku grasują oszuści i kombinatorzy.
Alternatywy 4 online - Pierwsza noc

Alternatywy 4 online - Pierwsza noc

Radni debatują nad nazwą ulicy. Propozycje związane z nazwiskami zasłużonych nie znajdują uznania - ostatecznie ulica zostaje nazwana Alternatywy. Wprowadzają się kolejni lokatorzy. Nauczycielkę przeprowadza cała klasa, każdy z uczniów niesie jakiś mebel lub sprzęt. W bloku nauczycielka zaprzyjaźnia się z docentem Furmanem, który opowiada jej o swoich wyczynach na polowaniu. Podsłuchują ich tajniacy, którzy biorą Furmana za Dąb-Rozwadowskiego i uznają za niebezpiecznego terrorystę. Józef Balcerek z Pragi nie chce przenosić się na Ursynów. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Zostaje eksmitowany i przyjeżdża z rodziną na Alternatywy 4.
Alternatywy 4 online - Profesjonaliści

Alternatywy 4 online - Profesjonaliści

Jedną z lokatorek bloku przy Alternatywy 4 jest śpiewaczka Kubiak-Kolińska. Jej próby głosu stają się uciążliwe dla sąsiadów. Śpiewaczce z kolei przeszkadza każdy szmer, wysyła więc męża, by uciszał robotników używających wiertarek i młotów. Gdy interwencje nie skutkują, z zemsty każe wszelkie prace w swoim mieszkaniu wykonywać nocą. Cichocki nieustannie nachodzi prezesa, jego koledzy udają ekipę telewizyjną. Prezes obiecuje mu mieszkanie po wdowie, ale wtedy właśnie zgłasza się dygnitarz partyjny Jan Winnicki. To on otrzymuje przydział, a prezesowi rewanżuje się od razu talonami na samochody dla niego i syna.
Alternatywy 4 online - 20-ty stopień zasilania

Alternatywy 4 online - 20-ty stopień zasilania

Nadciąga sroga zima. 150 procent strat w ciepłownictwie to rekord na skalę światową. Najprostszym rozwiązaniem jest odłączenie całego osiedla od ogrzewania. Zimno przeszkadza Winnickiemu, który ekspediuje narzeczoną do Zakopanego, a sam wprowadza się tymczasowo do byłej żony. Żeby poradzić sobie z z groźbą zamrożenia, nowoutworzony z inicjatywy Anioła komitet blokowy, zbiera się u Profesora. W wyniku gorącej dyskusji, zostaje podjęta decyzja o zorganizowaniu ogrzewania na własną rękę. Wspólnym wysiłkiem lokatorzy organizują parową lokomotywę, węgiel i podłączają się do węzła ciepłowniczego w bloku. W końcu robi się ciepło.
Alternatywy 4 online - Gołębie

Alternatywy 4 online - Gołębie

Stanisław Anioł doskonali sposoby uzależniania od siebie niesubordynowanych lokatorów. Prosi, grozi, intryguje, kontroluje korespondencję. Najłatwiej idzie mu z Murzynem, najwięcej problemów stwarza niedawny alkoholik z Pragi, Balcerek. W końcu Anioł wysyła mu fikcyjne wezwanie na kurację odwykową, po czym - powołując się na swoje znajomości - obiecuje wezwanie unieważnić. W zamian Balcerek musi przysiąc, że będzie brał udział w czynach społecznych, a nawet próbach chóru. Gospodarz domu powołuje też radę mieszkańców, która odtąd będzie ustalała kolejność sprzątania. Na czele rady staje docent Furman.
Alternatywy 4 online - Spisek

Alternatywy 4 online - Spisek

Stanisław Anioł dba o to, by zająć lokatorom każdą minutę. Przykładnie sprzątają klatkę schodową i teren wokół bloku, a wieczory spędzają w suszarni, biorąc udział w próbach chóru. Dozorca przechodzi sam siebie, mieszkańcy domu mają już dość jego tyranii. Majewski, Balcerek, Kołek, Kotek i prof. Dąb-Rozwadowski organizują spisek, w który wciągają prawie wszystkich. Pod pismem do prezesa spółdzielni o odwołanie Anioła podpisuje się mnóstwo osób, lecz prezes wita delegację kpinami. Nauczycielce Bożence udaje się wreszcie spędzić całą noc z docentem Furmanem. Śpiewaczka Kubiak-Kolińska ma dziwny wypadek samochodowy.
Alternatywy 4 online - Wesele

Alternatywy 4 online - Wesele

W mieszkaniu Balcerka odbywa się wesele. Wskutek awarii wodociągu do Balcerków schodzi się cały blok i robi się potworne zamieszanie. Gdy zaczyna szwankować także elektryczność, wszyscy przenoszą się do prominenta Winnickiego, by w jego tranzystorowym telewizorze obejrzeć ważny mecz. Przy okazji Winnicki wyjaśnia zebranym konieczność wprowadzenia podwyżek cen mięsa. Meczu nie może obejrzeć docent Furman, gdyż na polecenie Anioła śledzi Ewę Majewską. Okazuje się, że Ewa pracuje w "Kongresowej" jako striptizerka.
Alternatywy 4 online - Upadek

Alternatywy 4 online - Upadek

Bawiący w mieszkaniu Winnickiego Anioł odbiera telefon i dzięki temu dowiaduje się, że wkrótce przyjedzie do Warszawy światowa delegacja burmistrzów dzielnic. Prominent ma wytypować blok, który goście odwiedzą. Korzystając z okazji Anioł bez wahania wskazuje blok przy Alternatywy 4. Ale dla lokatorów jest to wspaniała szansa, aby zaszkodzić znienawidzonemu gospodarzowi domu. Delegacja zastaje ruderę, przygotowaną na wzór pijackiej meliny - lokatorzy udają żebraków, pijaków, degeneratów, nożowników. Goście uciekają w popłochu, Anioł zostaje zwolniony. Nowym dozorcą zostaje Cichocki, który dzięki temu otrzymuje wreszcie wymarzony przydział na mieszkanie.
Serial Alternatywy 4 jest produkcją skategoryzowaną jako Komedia obycz.. Produkcja ta powstała wedługn naszych informacji w 1983 roku. Serial Alternatywy 4 kręcono między innymi w takich państwach jak Polska . Premiera serialu Alternatywy 4 miała miejsce w 1986-09-30. Alternatywy 4 zapewni nam około 59 min. rozrywki. Serial został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 8.20. W obsadzie "Alternatywy 4" zobaczymy między innymi takie postaci jak Janusz Gajos, Anna Chitro, Emil Karewicz, Zdzisław Rychter, Bożena Dykiel, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Alternatywy 4 to Zmiennicy, Miś, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały serial Alternatywy 4 online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Alternatywy 4 online" czy "Alternatywy 4 online" lub "Alternatywy 4 zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.