Censor cały film online
Censor film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Censor" miał premierę w dniu: 2021-06-11

Gdzie obejrzeć film Censor online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Censor (2021)

Po obejrzeniu dziwnie znajomego, paskudnego filmu Enid, cenzorka filmowa, postanawia rozwiązać zagadkę zniknięcia swojej siostry, rozpoczynając misję, która zaciera granicę między fikcją a rzeczywistością.

Censor - recenzja filmu

Zbliża się Halloween, a więc wielu kinomanów szuka nowych horrorów do zobaczenia. W tym roku na ekrany trafi niezwykle ciekawy film Censor w reżyserii Prano Bailey-Bonda.

Do obiegu masowego w Wielkiej Brytanii trafia coraz więcej filmów video nasties. Prymitywnych, wulgarnych, epatujących seksem obrazów z łatwością można dostać w wielu wypożyczalniach wideo. Rząd, pod wpływem opinii publicznej postanawia walczyć z tym procederem, wprowadzając cenzurę. Główna bohaterka Enid (Niamh Algar), z oddaniem wycina z filmów najgorsze i najbrutalniejsze sceny. Wszystko zmienia się, gdy na jednej z kaset, widzi osobą przypominającą jej zaginioną przed laty siostrę. Próbując rozwikłać zagadkę, wpada w coraz większy obłęd. Przestaje rozpoznawać co jest prawdą, a co snem.

Najciekawsze filmy często to te, które potrafią mieszać rzeczywistość z fikcją. W horrorach jest to o tyle łatwe, że zjawiska oderalnione są tu na porządku dziennym. Film Censor udanie wykorzystuje tę formę, wprawiając widza w osłupienie. Balansujące na granicy fikcji, przekładane obrazy wciągają w mroczny thriller psychologiczny. Już sam montaż w formacie 4:3 przykuwa uwagę, bo wygląda jak nagrania z lat 80 na kasetach VHS.

Film wydaje się być także próbą odpowiedzi na to, jak bardzo brutalne obrazy mogą wpływać na psychikę ludzką. W szczególności, jeśli oglądanie ich jest niezwykle rutynowym zajęciem. Warto zwrócić uwagę w tym miejsc na świetną rolę Niamh Algar, którą ostatnio mogliśmy zobaczyć w serialu Wychowana przez wilki.

Censor to porywający, a zarazem oryginalny horror. Jeśli ktoś chce odpocząć od typowych slasherów, to gorąco polecam.

Infomacje o Censor (2021)

Rok produkcji:

2021 2021-10-26 22:36:26

Ocena:

5.80 / 10
5.80 0 10 87

Czas trwania:

1 godzina 24 min.

Nicholas Burns

Jako: Sanderson

Jako: Sanderson

Clare Holman

Jako: June

Jako: June

Felicity Montagu

Jako: Valerie

Jako: Valerie

Niamh Algar

Jako: Enid Baines

Jako: Enid Baines

Michael Smiley

Jako: Doug Smart

Jako: Doug Smart

Vincent Franklin

Jako: Fraser

Jako: Fraser

Adrian Schiller

Jako: Frederick North

Jako: Frederick North

Andrew Havill

Jako: George

Jako: George

Max Bennett

Jako: Max Bennett

Jako: Max Bennett

Erin Shanagher

Jako: Debbie

Jako: Debbie

Ross Williams

produkcja
produkcja
reżyser
scenariusz
zdjęcia

Mark Towns

montaż
montaż

Philip A. Brown

scenografia
scenografia
scenografia

Bronwyn Franklin

scenografia
scenografia
kostiumy

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Censor jest produkcją skategoryzowaną jako Horror. Produkcja ta powstała wedługn naszych informacji w 2021 roku. Premiera filmu Censor miała miejsce w 2021-06-11. Censor zapewni nam około 1 godzina 24 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 5.80. W obsadzie "Censor" zobaczymy między innymi takie postaci jak Nicholas Burns, Clare Holman, Felicity Montagu, Niamh Algar, Michael Smiley, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Censor online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Censor online" czy "Censor online" lub "Censor zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.