Dwóch papieży cały film online
Dwóch papieży film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Dwóch papieży" miał premierę w dniu: 2019-11-27

Gdzie obejrzeć film Dwóch papieży online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Dwóch papieży (2019)

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Dwóch papieży - recenzja filmu

Film opowiada o spotkaniach dwóch najważniejszych postaci w ostatnich latach w katolickim kościele. Urzędujący papież, Benedykt XVI zanim decyduje się na śmiały krok, łamiący wszelkie tradycje kościelne odbywa kilka rozmów z myślącym o emeryturze argentyńskim biskupie Jorge Bergoglio. Wykreowane przez twórców filmu zderzenie dwóch światów w ciekawy sposób zwraca uwagę na kondycję kościoła w obecnym czasie. Z jednej strony mamy teologa tradycjonalistę, z drugiej strony stawiającego przede wszystkim na kontakt z ludźmi orędownika zmian. Główną i największą zaletą filmu są role dwóch wspaniałych aktorów: Jonathan Pryce jako kardynała Jorge Bergoglio oraz Anthony Hopkins jako papieża Benedykta XVI. Na ich barkach spoczywa ciężar opowiadanej historii. Ze swojego zadania wywiązują się znakomicie. Ekranizacja sztuki teatralnej The Pope z 2017 roku ma świetny scenariusz, którym broni się ta produkcja. Reżyser Fernando Meirelles to uznany na świecie twórca, który często przenosi na język filmu dzieła literackie np. głośne „Miasto Boga” opowiadający o trudnym życiu w fawelach, „Miasto ślepców” gdzie rosnąca epidemia ślepoty jest pretekstem do pokazania studium kondycji ludzkiej oraz „Wierny ogrodnik” mówiąca o dochodzeniu do prawdy, oddaniu i starciu jednostki z dużymi korporacjami. W fabułę zostały wplecione również historie przybliżające sylwetki obu głównych postaci, dzięki czemu bliżej możemy poznać motywy ich działania. „Dwóch papieży” to produkcja ciekawa, bazująca na filmowym motywie pojedynku dwóch postaci o odmiennych poglądach, ale równie silnych osobowościach. W tle natomiast ocena kościoła katolickiego na początku XXI wieku.

Infomacje o Dwóch papieży (2019)

Rok produkcji:

2019 2020-01-17 05:47:03

Ocena:

7.40 / 10
7.40 0 10 700

Czas trwania:

2 godziny 5 min.

Anthony Hopkins

Jako: Papież Benedykt

Jako: Papież Benedykt

Juan Minujín

Jako: Młody Papież Franciszek

Jako: Młody Papież Franciszek

Jonathan Pryce

Jako: Papież Franciszek

Jako: Papież Franciszek

Libero De Rienzo

Jako: Roberto

Jako: Roberto

Luis Gnecco

Jako: Kardynał Hummes

Jako: Kardynał Hummes

Nicola Acunzo

Jako: Papieski ogrodnik

Jako: Papieski ogrodnik

Renato Scarpa

Jako: Kamerling

Jako: Kamerling

María Ucedo

Jako: Esther Ballestrine

Jako: Esther Ballestrine

Germán de Silva

Jako: Ojciec Yorio

Jako: Ojciec Yorio

Federico Torre

Jako: Medina Estevez

Jako: Medina Estevez

dźwięk
produkcja
scenariusz
dźwięk
reżyser

Ian Wilson

dźwięk
dźwięk
produkcja
zdjęcia
muzyka
montaż

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Dwóch papieży jest produkcją skategoryzowaną jako Dramat Religijny. Produkcja ta powstała w 2019 roku. Film Dwóch papieży kręcono między innymi w takich państwach jak USA Wielka Brytania Argentyna Włochy . Premiera filmu Dwóch papieży miała miejsce w 2019-11-27. Dwóch papieży cały film zapewni nam około 2 godziny 5 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 7.40. W obsadzie zobaczymy między innymi takie postaci jak Anthony Hopkins, Juan Minujín, Jonathan Pryce, Libero De Rienzo, Luis Gnecco, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Dwóch papieży to Dwóch ojców, Dwóch nieznajomych, Dwóch facetów w jednym, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Dwóch papieży online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Dwóch papieży online" czy "Dwóch papieży cały film" lub "Dwóch papieży zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.