Furioza cały film online

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Furioza" miał premierę w dniu: 2021-10-18

Gdzie obejrzeć film Furioza online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Furioza (2020)

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Opis dystrybutora

Furioza - recenzja filmu

Kibol zawsze pozostanie kibolem.

Polskich twórców filmowych od dawno fascynuje środowisko kibicowskie. Z jednej strony mamy do czynienia z olbrzymią pasją i oddaniem swojej drużynie, a z drugiej wszelkiego rodzaju patologie, bandytyzm i gangsterkę. Furioza jest filmem, który w zamierzeniu próbuje przedstawić te wszystkie zależności i względnie mu się to udaje.

Policjantka o pseudonimie „Dzika” (Weronika Książkiewicz), kontaktuje ze swoim byłym chłopakiem lekarzem Dawidem (Mateusz Banasiuk). Razem ze swoim partnerem (Łukasz Simlat) chcą, aby mężczyzną zinfiltrował grupę kibolską swojego brata pseudonim Kaszub (Wojciech Zieliński), którego członkowie maczają palce w handlu narkotyków. Dawid po przemyśleniach, podejmuje się zadania, ponieważ nie chce, żeby jego brat trafił do więzienia. W międzyczasie jeden  z członków ekipy Golden (Mateusz Damięcki) miesza się w coraz ciemniejsze interesy.

Furioza to prawdziwe męskie kino. Twórcy umiejętnie w scenariuszu przeplatają wątki oddania i braterstwa męskiej przyjaźni ze scenami napięcia i walki o życie (w przenośni - lojalność wobec grupy oraz dosłownie - porachunki mafijne. Co ciekawe, nie brakuje humorystycznych sytuacji, głównie za sprawą Sebastiana Stankiewicza (pseudonim Buła). Dzięki temu na chwilę można odetchnąć od ciężkiej, naładowanej testosteronem atmosfery.

Główny bohater grany przez Mateusza Banasiuka jest targany przez skrajne emocje. Z jednej strony  wie, że angażowanie się w grupy pseudokibiców to prosta droga do zmarnowania sobie życia, ale z drugiej czuję się emocjonalnie związany i widać, że cześć działań w ramach infiltracji sprawia mu ogromną przyjemność. Aktor bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Jest autentyczny, w przeciwieństwie do swojej partnerki. Weronika Książkiewicz jako Dzika niestety jest zbyt drętwa, jakby nieobecna, w ogóle nie pasuje mi w roli twardej policjantki. Nie ma pomysłu na tę rolę. Fenomenalny jest za to odtwórca roli Goldena Mateusz Damięcki, który warto nadmienić, że do roli przeszedł olbrzymią metamorfozę. Umięśniony i wytatuowany z szaleństwem w oczach, nieco przerysowany pokazuje największą patologię. Żywiołem, który niszczy wszystko na swojej drodze.

Film ogląda się w zasadzie nie odrywając wzroku. Niepotrzebnie niestety w pewnym momencie akcja przyspiesza, gubiąc trochę logikę fabuły. Nie zmienia to jednak głównego wydźwięku filmu. Kibol zawsze pozostanie kibolem. Z jego pozytywnymi i negatywnymi aspektami.

Infomacje o Furioza (2020)

Rok produkcji:

2020 2021-01-01 22:10:56

Ocena:

7.00 / 10
7.00 0 10 345

Czas trwania:

2 godziny 19 min.

Paulina Gałązka

Jako: "Mimi"

Jako: "Mimi"

Mariusz Drężek

Jako: Prezes klubu

Jako: Prezes klubu

Janusz Chabior

Jako: Polański

Jako: Polański

Patrycja Soliman

Jako: Weronika

Jako: Weronika

Jako: "Dzika"

Łukasz Simlat

Jako: Bauer

Jako: Bauer

Szymon Bobrowski

Jako: "Mrówka"

Jako: "Mrówka"

Jako: "Buła"

Mateusz Banasiuk

Jako: Dawid

Jako: Dawid

Mateusz Damięcki

Jako: "Golden"

Jako: "Golden"

reżyser

Tomasz Klimala

scenariusz
scenariusz
zdjęcia
muzyka
montaż
montaż
scenografia
produkcja
dźwięk
dźwięk

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Furioza jest produkcją skategoryzowaną jako Akcja Dramat. Produkcja ta powstała wedługn naszych informacji w 2020 roku. Premiera filmu Furioza miała miejsce w 2021-10-18. Furioza zapewni nam około 2 godziny 19 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 7.00. W obsadzie "Furioza" zobaczymy między innymi takie postaci jak Paulina Gałązka, Mariusz Drężek, Janusz Chabior, Patrycja Soliman, Weronika Książkiewicz, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Furioza to Furioza, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Furioza online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Furioza online" czy "Furioza online" lub "Furioza zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.