Ida cały film online
Ida film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Ida" miał premierę w dniu: 2013-10-25

Gdzie obejrzeć film Ida online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Ida (2013)

Przed złożeniem ślubów zakonnych Anna zgodnie z zaleceniem matki przełożonej odwiedza swoją ciotkę. Razem ruszają w podróż, która pomoże im obu odkryć, kim są.

Ida - recenzja filmu

Ida została obsypana nagrodami, w tym również Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny, w czym więc tkwi jej sukces? Czarno-biały film Pawła Pawlikowskiego (warto obejrzeć takie jego filmy online jak Zimna wojna, Lato miłości czy Kobieta z piątej dzielnicy) osadzony jest w latach 60. Główna bohaterka Anna (Agata Trzebuchowska) jest sierotą od niemowlęctwa wychowującą się w klasztorze. Zdecydowana na przyjęcie ślubów zakonnych zostaje jeszcze odesłana do swojej nigdy niewidzianej ciotki, Wandy (granej przez Agatę Kuleszę, filmy online z jej udziałem to przykładowo Jestem moredercą, Róża czy Moje córki krowy). Od swojej ciotki Anna dowiaduje się, że naprawdę nazywa się Ida Lebenstein i jest Żydówką. Kobiety powracają do rodzinnej wioski Idy, aby wśród ludzi doszukać się szczegółów na temat śmierci jej rodziców. Choć fabuła wydaje się być niczym szczególnie oryginalnym, to Ida jest niezwykła z innych powodów. Jest to film jednowątkowy, na którym zobaczymy zaledwie kilka istotnych postaci, ponieważ cała uwaga skupiona jest na dwóch kontrastujących ze sobą bohaterkach. Odjęcie kolorów dodaje wartości mimice, gestom i grze aktorskiej jako całości, która w tej produkcji jest na najwyższym poziomie. Zarówno debiutująca na ekranie Trzebuchowska, jak i doświadczona już Kulesza pokazują się od najlepszej strony, prezentując nie lada umiejętności aktorskie. Jeśli nie załapaliście się lub świadomie zrezygnowaliście z seansu w kinie, to warto to nadrobić i obejrzeć film Ida online. Jest to jedna z najlepszych polskich produkcji warta każdej poświęconej jej minuty.

Infomacje o Ida (2013)

Rok produkcji:

2013 2020-02-24 21:16:53

Produkcja:

Budżet:

8 313 228 zł

Ocena:

6.60 / 10
6.60 0 10 526

Czas trwania:

1 godzina 20 min.

Joanna Kulig

Jako: Piosenkarka w zespole grającym na urodzinach miasta Szydłowa

Jako: Piosenkarka w zespole grającym na urodzinach miasta Szydłowa

Agata Kulesza

Jako: Wanda Gruz, ciotka Anny

Jako: Wanda Gruz, ciotka Anny

Dorota Kuduk

Jako: Kaśka Skiba, żona Feliksa

Jako: Kaśka Skiba, żona Feliksa

Izabela Dąbrowska

Jako: Kelnerka w Szydłowie

Jako: Kelnerka w Szydłowie

Artur Janusiak

Jako: Milicjant

Jako: Milicjant

Agata Trzebuchowska

Jako: Ida Lebenstein / Siostra Anna

Jako: Ida Lebenstein / Siostra Anna

Dawid Ogrodnik

Jako: "Lis" - saksofonista w zespole grającym na urodzinach miasta Szydłowa

Jako: "Lis" - saksofonista w zespole grającym na urodzinach miasta Szydłowa

Jerzy Trela

Jako: Szymon Skiba

Jako: Szymon Skiba

Adam Szyszkowski

Jako: Feliks Skiba, syn Szymona

Jako: Feliks Skiba, syn Szymona

Halina Skoczyńska

Jako: Matka przełożona

Jako: Matka przełożona

reżyser
dźwięk
montaż
scenografia
scenariusz
zdjęcia
zdjęcia
scenografia
kostiumy

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Ida jest produkcją skategoryzowaną jako Dramat. Produkcja ta powstała w 2013 roku. Film Ida kręcono między innymi w takich państwach jak Polska Dania . Premiera filmu Ida miała miejsce w 2013-10-25. Budżet filmu Ida wynosi 8 313 228 zł. Ida cały film zapewni nam około 1 godzina 20 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 6.60. W obsadzie zobaczymy między innymi takie postaci jak Joanna Kulig, Agata Kulesza, Dorota Kuduk, Izabela Dąbrowska, Artur Janusiak, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Ida to Ida Red, Idąc na całość, Idąc moją drogą, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Ida online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Ida online" czy "Ida cały film" lub "Ida zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.