Kod da Vinci cały film online
Kod da Vinci film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Kod da Vinci" miał premierę w dniu: 2006-05-17

Gdzie obejrzeć film Kod da Vinci online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Kod da Vinci (2006)

Ekranizacja powieści Dana Browna. Tajemnicze morderstwo w Luwrze staje się kluczem do rozwiązania jednej z największych zagadek strzeżonych przez tajemnicze stowarzyszenie.

Kod da Vinci - recenzja filmu

“Kod da Vinci” to stworzony w 2006 r. film na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Dana Browna. Jako że ukazuje nam alternatywną wersję chrześcijaństwa, znalazł się na ustach wszystkich, przysparzając sobie niezwykłej popularności. Czy aby zasłużenie?

Głównym bohaterem filmu “Kod da Vinci” jest historyk Robert Langdon, w którego postać wcielił się Tom Hanks (Oscar za Forrest Gump). Jego rozległa wiedza w dziedzinie ikonografii przydaje się, gdy policja znajduję ciało martwego kustosza Jacques’a Sauniere’a, granego przez Jean-Pierre Marielle’a (Szare dusze), przyozdobionego dziwnymi znakami. Inspektor Bezu Fache, w tej roli Jean Reno (Leon zawodowiec), prosi o pomoc Langdona. W ten sposób bohater wplątuje się w pełne intryg poszukiwania niczego innego jak Świętego Graala. Towarzyszy mu pani kryptolog Sophie Neveu, grana przez Audrey Tautou (Amelia).

Reżyserowi filmu, Ronowi Howardowi (Piękny umysł) zarzucano wiele, m.in. pod względem odwzorowania fabuły, czy doboru aktorów. Moim zdaniem jednak to, w jaki sposób odwzorował on na ekranie powieść Dana Browna, zasługuje na wyróżnienie. Po pierwsze, jest to jeden z niewielu filmów, który nie zmienił zbyt wiele z fabuły książki. Teoria spiskowa na temat Kościoła, tak bardzo krytykowana przez jego przedstawicieli, to dzieło Browna. Howard oddał je jednak w mistrzowski sposób. Podobnie ma się z krytyką doboru aktorów. Choć Hanks i Tautou nie popisali się w filmie swoją grą aktorską, to na uwagę zasługują postacie drugoplanowe, a więc genialnie zagrana przez Iana McKellena (Rasputin) rola Sir Leigha Teabinga, czy chociażby mroczna postać Silasa, którą odzwierciedlił Paul Bettany (Ksiądz). Dodatkowo, całej historii towarzyszy genialna i zagadkowa muzyka stworzona przez Hanza Zimmera (Oscar za Król lew i Gladiator).

Film “Kod da Vinci” jest pozycją niewątpliwie wartą obejrzenia, tak jak warta przeczytania jest cała seria poświęcona Robertowi Langdonowi stworzona przez Browna. Nie zapomnijmy jednak, że to tylko fikcja literacka...

Infomacje o Kod da Vinci (2006)

Rok produkcji:

2006 2020-01-16 22:41:37

Budżet:

481 250 000 zł

Ocena:

7.40 / 10
7.40 0 10 5709

Czas trwania:

2 godziny 29 min.

Tom Hanks

Jako: Robert Langdon

Jako: Robert Langdon

Alfred Molina

Jako: Biskup Aringarosa

Jako: Biskup Aringarosa

Jean Reno

Jako: Bezu Fache

Jako: Bezu Fache

Audrey Tautou

Jako: Sophie Neveu

Jako: Sophie Neveu

Paul Bettany

Jako: Silas

Jako: Silas

Ian McKellen

Jako: Sir Leigh Teabing

Jako: Sir Leigh Teabing

Jako: Studentka

Seth Gabel

Jako: Ksiądz

Jako: Ksiądz

Jürgen Prochnow

Jako: André Vernet

Jako: André Vernet

Jako: Remy

Ron Howard

reżyser
reżyser

Akiva Goldsman

scenariusz
scenariusz
muzyka

Brian Grazer

produkcja
produkcja
zdjęcia
dźwięk

Dan Brown

materiały do scenariusza
materiały do scenariusza

John Calley

produkcja
produkcja

Tony Reading

scenografia
scenografia
montaż

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Kod da Vinci jest produkcją skategoryzowaną jako Thriller. Produkcja ta powstała wedługn naszych informacji w 2006 roku. Film Kod da Vinci kręcono między innymi w takich państwach jak USA Wielka Brytania Francja Malta . Premiera filmu Kod da Vinci miała miejsce w 2006-05-17. Budżet filmu Kod da Vinci wynosi 481 250 000 zł. Kod da Vinci zapewni nam około 2 godziny 29 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 7.40. W obsadzie "Kod da Vinci" zobaczymy między innymi takie postaci jak Tom Hanks, Alfred Molina, Jean Reno, Audrey Tautou, Paul Bettany, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Kod da Vinci to Kod wart miliardy dolarów, Kod Adı: Kulüp, Kod genetyczny, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Kod da Vinci online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Kod da Vinci online" czy "Kod da Vinci online" lub "Kod da Vinci zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.