Film Lista Schindlera online
Lista Schindlera - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Lista Schindlera" miał premierę w dniu: 1993-11-30

Gdzie oglądać film Lista Schindlera online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Lista Schindlera - opis filmu

Historia przedsiębiorcy Oskara Schindlera, który podczas II wojny światowej uratował przed pobytem w obozach koncentracyjnych 1100 Żydów.

Lista Schindlera - recenzja filmu

Nagrodzony siedmioma Oscarami dramat wojenny Stevena Spielberga (Szeregowiec Ryan, Kolor purpury) to jeden z największych klasyków kina współczesnego. Choć mogłoby się wydawać, że jest to film jakich wiele, dramat oparty na brutalnych faktach z czasów II Wojny Światowej, to każdy, kto miał okazję go zobaczyć, wie, że jest zupełnie inaczej. Film opowiada nam historię Oskara Schindlera, niemieckiego przedsiębiorcy, który uratował przed śmiercią w obozach koncentracyjnych ponad tysiąc Żydów. Schindler (Liam Neeson, Uprowadzona, Batman - Początek), śladem nazistów, przybywa do okupowanej Polski, aby wykorzystać toczącą się wojnę i wzbogacić się na niej. Przy wsparciu żydowskich inwestorów, kupuje fabrykę naczyń metalowych, w której zatrudnia Żydów będących najtańszą siłą roboczą. Z czasem, obserwując całe panujące wokół siebie zło, zaczyna szukać sposobu na odkupienie i robi wszystko, by choć w najmniejszym stopniu walczyć z obecnym i ciągle rosnącym okrucieństwem. Okłamując swoich rodaków i wydając wszystkie zarobione pieniądze, ratuje ponad tysiąc Żydów przed nieuniknioną śmiercią. Lista Schindlera jest dziełem niesamowitym pod każdym względem. Wstrząsająca fabuła, fantastyczna gra aktorów – zarówno pierwszo, jak i drugoplanowych – oraz oszałamiające, czarno-białe zdjęcia Janusza Kamińskiego (Czas wojny, Motyl i skafander). Wszystko to razem tworzy obraz, po obejrzeniu którego jeszcze przez długi czas pozostaje się pod ogromnym wrażeniem.

Szczegółowe infomacje o Lista Schindlera (1993)

Rok produkcji:

1993 2020-01-17 19:39:15

Produkcja:

Budżet:

84 700 000 zł

Ocena:

8.70 / 10
8.70 0 10 8971

Czas trwania:

3 godziny 15 min.

Liam Neeson

Jako: Oskar Schindler

Jako: Oskar Schindler

Ben Kingsley

Jako: Itzhak Stern

Jako: Itzhak Stern

Steven Spielberg

Jako: Mężczyzna pośród tłumu oswobodzonych Żydów

Jako: Mężczyzna pośród tłumu oswobodzonych Żydów

Jonathan Sagall

Jako: Poldek Pfefferberg

Jako: Poldek Pfefferberg

Maciej Kozłowski

Jako: SS-man

Jako: SS-man

Embeth Davidtz

Jako: Helen Hirsch

Jako: Helen Hirsch

Erwin Leder

Jako: Oficer Waffen SS

Jako: Oficer Waffen SS

Ralph Fiennes

Jako: Amon Goeth

Jako: Amon Goeth

Caroline Goodall

Jako: Emilie Schindler

Jako: Emilie Schindler

Małgorzata Gebel

Jako: Wiktoria Klonowska

Jako: Wiktoria Klonowska

reżyser
scenariusz

Thomas Keneally

materiały do scenariusza
materiały do scenariusza
kostiumy
dźwięk
muzyka
montaż

Andy Nelson

dźwięk
dźwięk
produkcja
produkcja

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Lista Schindlera jest produkcją skategoryzowaną jako Dramat Wojenny. Produkcja ta powstała w 1993 roku. Film Lista Schindlera kręcono między innymi w takich państwach jak USA . Premiera filmu Lista Schindlera miała miejsce w 1993-11-30. Budżet całej produkcji może wprawdzić w osłupienie ponieważ wynosił aż 84 700 000 zł. Lista Schindlera zapewni nam około 3 godziny 15 min. nieprzerwanej zabawy i rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 8.70. W obsadzie zobaczymy między innymi takie postaci jak Liam Neeson, Ben Kingsley, Steven Spielberg, Jonathan Sagall, Maciej Kozłowski, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Lista Schindlera to Lista priorytetów, Lista życzeń, Lista klientów, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Lista Schindlera online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Lista Schindlera online" czy "cały film Lista Schindlera online" lub "Lista Schindlera zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili.