Mumia cały film online
Mumia film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Mumia" miał premierę w dniu: 1999-04-16

Gdzie obejrzeć film Mumia online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Mumia (1999)

Akcja filmu dzieje się w latach 30. XX wieku. Młoda bibliotekarka, a zarazem córka znanych archeologów, Evelyn (Rachel Weisz) trafia za pośrednictwem swojego brata Jonathana (John Hannah) na wskazówkę prowadzącą do zaginionego miasta Hamunaptra. Jest ona jednak niewystarczająca i Evelyn potrzebuje pomocy byłego legionisty Ricka O'Connella (Brendan Fraser). Cała gromada wyrusza w podróż nie wiedząc jeszcze, że oprócz Hamunaptry znajdą jeszcze całkiem żywą mumię.

Mumia - recenzja filmu

Jedną rzecz trzeba powiedzieć na samym początku - “Mumia” nie jest horrorem. Horrorem miała być. A raczej remake’m horroru z roku 1932. To się jednak nie udało. Oczywiście w filmie można znaleźć kilka “przerażających wstawek”, jednakże nie są one wystarczające, żeby przypisać film “Mumia” do tego gatunku. O wiele bardziej widziałabym go w kategorii filmu przygodowego, a nawet można by rzec romansu przygodowego. Porównałabym go nawet do cyklu filmów z Indianą Jonesem, choć oczywiście tematyka nieco się tutaj różni.

Brak horroru nie oznacza jednak, że “Mumia” jest całkowitym niewypałem. Oczywiście Ci, którzy sięgnęli po ten film w poszukiwaniu mocnych wrażeń z pewnością poczują się rozczarowani, jednakże dla bardziej elastycznych widzów jego obejrzenie okaże się całkiem miłą rozrywką. Stephen Sommers (Van Helsing) stworzył bowiem bardzo dobry film, który jednak błędnie skategoryzowano. 

Osobną kategorią są też oczywiście panie, do której to kategorii się zaliczam, a które z pewnością powracają do filmu dla Ricka O’Connella, granego przez Brendana Frasera (Atramentowe serce). Która by nie chciała się znaleźć na miejscu Evelyn (w tej roli Rachel Weisz (Faworyta)), niech pierwsza rzuci kamień! Choć oczywiście sama gra aktorska Frasera nie jest wybitna (no może poza umiejętnościami komediowymi), to jednak aktor ten ma w sobie to coś, przez co nie można nie wodzić za nimi oczyma. 

Wracając jednak do innych niewątpliwych zalet filmu, są nimi przede wszystkim efekty specjalne, którymi otoczono postać tytułowej mumii, a raczej kapłana Imhotepa, granego przez Arnolda Vosloo (Nieuchwytny cel). Chodzi tutaj oczywiście o proces przemiany dokonującej się w trakcie trwania filmu, jak również efekty związane z poruszaniem się czy przemianą w jedna wielką trąbię piaskową. 

Podsumowując, film “Mumia” nie jest filmem, który mogłabym polecić rasowym horroromaniakom. Dla tych jednak, którzy przede wszystkim cenią sobie dobrą przygodę, gorąco polecam sięgnięcie po tą pozycję. 

Infomacje o Mumia (1999)

Rok produkcji:

1999 2021-05-06 12:48:59

Budżet:

308 000 000 zł

Ocena:

6.80 / 10
6.80 0 10 6686

Czas trwania:

2 godziny 5 min.

Oded Fehr

Jako: Ardeth Bay

Jako: Ardeth Bay

Rachel Weisz

Jako: Evelyn Carnahan

Jako: Evelyn Carnahan

Brendan Fraser

Jako: Rick O'Connell

Jako: Rick O'Connell

Arnold Vosloo

Jako: Imhotep

Jako: Imhotep

Omid Djalili

Jako: Naczelnik Gad Hassan

Jako: Naczelnik Gad Hassan

Erick Avari

Jako: Dr Terrence Bey

Jako: Dr Terrence Bey

Patricia Velasquez

Jako: Anck Su Namun

Jako: Anck Su Namun

Taylor Murphy

Jako: Mumia

Jako: Mumia

Corey Johnson

Jako: Pan Daniels

Jako: Pan Daniels

John Hannah

Jako: Jonathan Carnahan

Jako: Jonathan Carnahan

reżyser

Bob Ducsay

montaż
montaż
muzyka

Richard Schayer

materiały do scenariusza
materiały do scenariusza

Chris Munro

dźwięk
dźwięk

James Jacks

produkcja
produkcja

Kevin Jarre

materiały do scenariusza
materiały do scenariusza

Rick Kline

dźwięk
dźwięk
dźwięk

Tony Reading

scenografia
scenografia

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Mumia jest produkcją skategoryzowaną jako Fantasy Przygodowy. Produkcja ta powstała wedługn naszych informacji w 1999 roku. Premiera filmu Mumia miała miejsce w 1999-04-16. Budżet filmu Mumia wynosi 308 000 000 zł. Mumia zapewni nam około 2 godziny 5 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 6.80. W obsadzie "Mumia" zobaczymy między innymi takie postaci jak Oded Fehr, Rachel Weisz, Brendan Fraser, Arnold Vosloo, Omid Djalili, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Mumia to Mumia, Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka, Mumia powraca, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Mumia online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Mumia online" czy "Mumia online" lub "Mumia zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.