Przełęcz ocalonych cały film online
Przełęcz ocalonych film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Przełęcz ocalonych" miał premierę w dniu: 2016-10-07

Gdzie obejrzeć film Przełęcz ocalonych online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Przełęcz ocalonych (2016)

Film opowiada o niezwykłym człowieku, Desmondzie Dossie (Andrew Garfield), który zaciąga się do armii po ataku Japończyków na Pearl Harbor. Jako człowiek głęboko wierzący odmawia jednak noszenia broni i zabijania nieprzyjaciela. Mimo utrudnień i sprzeciwu przełożonych bierze udział w bitwie o Okinawie.

Przełęcz ocalonych - recenzja filmu

Historia Dossa jest o tyle niesamowita, bo opowiada o prawdziwym człowieku - Desmondzie Dossie, który zaciągnął się do amerykańskiej armii pomimo tego, że nie chciał zabijać. Podczas walki o Okinawę udało mu się uratować życie 75 żołnierzom, za co otrzymał Medal Honoru. Reżyser filmu, Mel Gibson (Braveheart - Waleczne Serce) nie pomija ani jednego momentu z życia głównego bohatera. W efekcie otrzymujemy wciągające połączenie filmu obyczajowego, dramatu, romansu, biografii i filmu wojennego. 

Niewątpliwym atutem, oprócz postaci reżysera jest także obsada aktorska. Zwłaszcza Andrew Garfield (Milczenie) odgrywający główną postać - szeregowego Desmonda Dossa. Aktor ten odwzorował autentycznego Dossa w sposób idealny, naśladując nie tylko charakter postaci, ale też jego mimikę, czy sposób mówienia. Widać to bardzo wyraźnie, jako że w filmie “Przełęcz ocalonych” dodano na koniec fragmenty wywiadów z prawdziwymi bohaterami. 

Oprócz Garfielda na uwagę zasługują także świetnie oddany przez Vinca Vaughna sierżant Howell, czy idealnie zagrana postać ojca Dossa, alkoholika i brutala, ale przede wszystkim wyniszczonego wojną żołnierza, w którą wcielił się Hugo Weaving (Projektantka). No i oczywiście należy wspomnieć o uroczej Dorothy Shutte, którą zagrała Teresa Palmer (Księga czarownic).

Film “Przełęcz ocalonych” to przede wszystkim film biograficzno-wojenny. Dodatkowo jednak jest to zupełnie nowe spojrzenie na wiarę w Boga i przekonania religijne. W czasie, w którym dzieje się historia, kiedy na masową skalę odbiera się życie, pojawił się ktoś, kto chce owo życie chronić. Doss posiada swoje przekonania i jest im wierny do samego końca. I choć w pewnym momencie nie rozumie go nawet jego ukochana Dorothy, mężczyzna zostaje im wierny do samego końca. 

Melowi Gibsonowi po raz kolejny udało się stworzyć prawdziwy majstersztyk. “Przełęcz ocalonych" to niesamowity film, który umieściłam w top moich ulubionych filmów biograficznych.

Infomacje o Przełęcz ocalonych (2016)

Rok produkcji:

2016 2020-08-25 17:07:00

Budżet:

154 000 000 zł

Ocena:

8.20 / 10
8.20 0 10 8523

Czas trwania:

2 godziny 19 min.

Teresa Palmer

Jako: Dorothy Schutte

Jako: Dorothy Schutte

Sam Worthington

Jako: Kapitan Jack Glover

Jako: Kapitan Jack Glover

Hugo Weaving

Jako: Tom Doss

Jako: Tom Doss

Andrew Garfield

Jako: Desmond Thomas Doss

Jako: Desmond Thomas Doss

Matt Nable

Jako: Podpułkownik Cooney

Jako: Podpułkownik Cooney

Vince Vaughn

Jako: Sierżant Howell

Jako: Sierżant Howell

Rachel Griffiths

Jako: Bertha Doss

Jako: Bertha Doss

Nico Cortez

Jako: Wal Kirzinski

Jako: Wal Kirzinski

Bill Thompson

Jako: Ranny żołnierz

Jako: Ranny żołnierz

Helmut Bakaitis

Jako: Pastor

Jako: Pastor

Mel Gibson

reżyser
reżyser

Brian Smith

dźwięk
dźwięk
montaż
produkcja

Bill Mechanic

produkcja
produkcja

Barbara Gibbs

produkcja
produkcja
scenariusz

Mark Robins

scenografia
scenografia
produkcja

Brian Oliver

produkcja
produkcja

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Przełęcz ocalonych jest produkcją skategoryzowaną jako Biograficzny Dramat Wojenny. Produkcja ta powstała w 2016 roku. Film Przełęcz ocalonych kręcono między innymi w takich państwach jak USA Australia . Premiera filmu Przełęcz ocalonych miała miejsce w 2016-10-07. Budżet filmu Przełęcz ocalonych wynosi 154 000 000 zł. Przełęcz ocalonych cały film zapewni nam około 2 godziny 19 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 8.20. W obsadzie zobaczymy między innymi takie postaci jak Teresa Palmer, Sam Worthington, Hugo Weaving, Andrew Garfield, Matt Nable, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Przełęcz ocalonych to Agent Game, Father Stu, Hot Seat, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Przełęcz ocalonych online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Przełęcz ocalonych online" czy "Przełęcz ocalonych cały film" lub "Przełęcz ocalonych zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.