Twój Vincent cały film online
Twój Vincent film - zobacz trailer

Zwiastun filmu

Legenda dostępności produkcji. Zapoznaj się przed zakupem

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film "Twój Vincent" miał premierę w dniu: 2017-06-22

Gdzie obejrzeć film Twój Vincent online?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu mają dostęp do linków! Rejestracja zajmuje mniej niż 30 sekund.

Film Twój Vincent (2017)

Film opowiada wydarzeniach w rok po śmierci malarza Vincenta van Gogha (Robert Gulaczyk). Syn przyjaciela artysty Armand Roulin (Douglas Booth) wyrusza do malutkiej wioski Auvers aby dostarczyć list autorstwa van Gogha jego rodzinie. Docierając do kolejnych znajomych malarza odkrywa historie kryjące się za jego śmiercią

Twój Vincent - recenzja filmu

Film “Twój Vincent” to dzieło sztuki na wielu różnych poziomach rozumienia tego słowa. Przede wszystkim opowiada nam historię Vincenta van Gogha, jednego z najważniejszych europejskich malarzy, przedstawiciela nurtu postimpresjonistycznego. Jest to postać nieprzeciętna i tajemnicza, a jego historia inspiruje badaczy, miłośników sztuki, jak również filmowców.  Film “Twój Vincent” to próba przyjrzenia się duetu reżyserskiego Doroty Kobieli i Hugh Welchmana (Oscar za Piotruś i Wilk) na życie i twórczość van Gogha. Nie jest to jednak nudny film biograficzny, wpleciono tu bowiem wątek kryminalny dotyczący prawdziwej przyczyny śmierci artysty.

Po drugie “Twój Vincent” jest dziełem sztuki jaką jest animacja. To niesamowite jak wiele pracy włożono w stworzenie tego filmu. Każda z 65.000 klatek jest odręcznie namalowanym obrazem olejnym, w technice którą używała sam van Gogh. Pracowało nad nimi w sumie 125 malarzy!

Po trzecie, bo nie w sposób pominąć tych wyliczanek, “Twój Vincent” jest majstersztykiem także pod względem muzycznym. Nic to dziwnego, w końcu nad ścieżką dźwiękową pracował Clint Mansell (Requiem dla snu, Czarny łabędź). Stworzone przez niego melodie idealnie komponują się z całym dziełem. 

No i w końcu po czwarte, choć dla osób niezaznajomionych bardziej szczegółowo z twórczością van Gogha ten aspekt mógł zostać pominięty, dziełem sztuki są aluzje. Do tworzenia konkretnych scen filmu użyto bowiem poszczególnych dzieł tego artysty. Pojedyncze kadry są więc niejako odzwierciedleniem prawdziwych dzieł sztuki.

Podsumowując, “Twój Vincent” to majstersztyk, który zasługuje na szczególną uwagę. I moim skromnym zdaniem niezasłużenie nie dostał Oscara. 

Infomacje o Twój Vincent (2017)

Rok produkcji:

2017 2020-01-17 02:21:48

Budżet:

21 175 000 zł

Ocena:

8.10 / 10
8.10 0 10 1411

Czas trwania:

1 godzina 35 min.

Saoirse Ronan

Jako: Marguerite Gachet

Jako: Marguerite Gachet

Douglas Booth

Jako: Armand Roulin

Jako: Armand Roulin

Eleanor Tomlinson

Jako: Adeline Ravoux

Jako: Adeline Ravoux

Zofia Wichłacz

Jako: Marguerite Gachet

Jako: Marguerite Gachet

Aidan Turner

Jako: Wioślarz

Jako: Wioślarz

Chris O'Dowd

Jako: Listonosz Joseph Roulin

Jako: Listonosz Joseph Roulin

Robert Więckiewicz

Jako: Doktor Paul Gachet

Jako: Doktor Paul Gachet

Holly Earl

Jako: La Mousme

Jako: La Mousme

Jerzy Stuhr

Jako: Listonosz Joseph Roulin

Jako: Listonosz Joseph Roulin

Olga Frycz

Jako: Adeline Ravoux

Jako: Adeline Ravoux

produkcja
reżyser
zdjęcia
produkcja
zdjęcia
reżyser
reżyser

Jacek Dehnel

scenariusz
scenariusz
muzyka

Vincent van Gogh

materiały do scenariusza
materiały do scenariusza

Legenda

- Posiadamy w bazie linki do tej produkcji.
- Jeszcze nie posiadamy linków do tej produkcji.
Film Twój Vincent jest produkcją skategoryzowaną jako Animacja Dramat Kryminał. Produkcja ta powstała wedługn naszych informacji w 2017 roku. Film Twój Vincent kręcono między innymi w takich państwach jak Polska Wielka Brytania . Premiera filmu Twój Vincent miała miejsce w 2017-06-22. Budżet filmu Twój Vincent wynosi 21 175 000 zł. Twój Vincent zapewni nam około 1 godzina 35 min. rozrywki. Film został wielokrotnie oceniony przez krytyków oraz widzów co przełożyło się na średnią ocenę na poziomie 8.10. W obsadzie "Twój Vincent" zobaczymy między innymi takie postaci jak Saoirse Ronan, Douglas Booth, Eleanor Tomlinson, Zofia Wichłacz, Aidan Turner, . Najpopularniejsze podobne seriale i filmy online które mogą Cię zainteresować po obejrzeniu Twój Vincent to Twoje ciało, twoja walka, Twoje imię wyryte jest we mnie, Twój największy koszmar, . Pamiętaj że na stronie vodlife.pl możesz sprawdzić gdzie legalnie obejrzeć cały film Twój Vincent online. Nie będziesz musiał już wpisywać w google fraz takich jak "gdzie obejrzeć Twój Vincent online" czy "Twój Vincent online" lub "Twój Vincent zalukaj". Wybierając legalne źródła do oglądania filmów i seriali online wspierasz wydawców i producentów takich jak np. HBO, Player, Netflix, Rakuten, VOD czy amazon. Na naszej stronie nie znajdziesz linków do stron typu Chomikuj lub Zalukaj. Jeżeli masz ochotę wykupić film online jak w oldschoolowej wypożyczalni filmów koniecznie sprawdź chili. Vodlife to coś więcej niż tylko agregator linków. Znajdziesz tutaj również recenzje, newsy i opinie o filmach i serialach.