Informacje, dokumenty, kontakt

Drogi użytkowniku, witaj na stronie poświęconej informacjom związanym z funkcjonowaniem serwisu VODLIFE. Poniżej znajdują się informacje związane z portalem, odpowiedzi na najczęstsze pytania oraz wyjaśnienia najważniejszych pojęć.

Zanim wyślesz mail, sprawdź czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie poniżej. Zebraliśmy w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania. Dokładamy starań aby portal VODLIFE był przyjaznym miejscem z którego każdy użytkownik będzie zadowolony.

Co tak naprawdę oznacza słowo VOD?

VOD (ang. Video on Demand) - dosłowne tłumaczenie "wideo na życzenie". Jest to nic innego jak usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchania nagrania dźwiękowego w wybranym przez użytkownika czasie innym niż czas emisji. Obecnie VOD zyskuje coraz większą popularność. Obecnie występuje kilka rodzajów usług VOD, najpopularniejsze to: Near VOD, Subscription VOD, Push VOD, Catch IP TV, Interactive VOD.

Czy dostęp premium jest ograniczony czasowo?

Nie, raz uzyskany dostęp premium nie wymaga ponownego zakupu. Można uznać, że raz zakupione premium jest nieograniczone czasowo

Dla kogo jest VODLIFE?

VODLIFE jest dostępny dla każdego użytkownika posiadającego dostęp do internetu. Każdy użytkownik może przeglądać bibliotekę filmów i seriali, czytać artykuły o ciekawych pozycjach kinowych czy też zagłębić się w recenzje danej pozycji. Aktywny użytkownik premium otrzymuje również dostęp do szerokiej bazy linków prowadzących do filmów i seriali dostępnych online.

Jakiej prędkości internetu potrzebuję aby oglądać filmy online?

W zależności od oferowanej jakości filmu lub serialu będziemy potrzebować innej prędkości internetu. Za minimalną prędkość internetu powszechnie uznaje się 4 Mb/s. Według jednej z wiodących prym firm streamingowych, żeby oglądać filmy w rozdzielczości Ultra HD (4K) należy posiadać "Stabile połączenie internetowe o szybkości co najmniej 25 Mb/s". Nie posiadasz takiego internetu? Nic straconego, większość platform oferuje elastyczne skalowanie, które automatycznie dostosuje jakość filmu do prędkości Twojego internetu.

Gdzie mogę korzystać z portalu VODLIFE?

Z portalu można korzystać w każdym miejscu w którym posiadamy dostęp do internetu i urządzenia które pozwoli nam skorzystać z przeglądarki internetowej.

Na jakich urządzeniach mogę korzystać z portalu VODLIFE?

Aby poprawić odczucia użytkowników portal podąża za trendami ówczesnego projektowania stron internetowych. Jesteśmy dostępni na dekstopach, tabletach jak i również telefonach.

Czym jest VODLIFE?

VODLIFE to rozbudowana wyszukiwarka linków do filmów i seriali w serwisach VOD takich jak Netflix, Player, HBO GO, Amazon Prime, Chili, Kino Pod Baranami. Baza zawiera nie tylko popularne produkcje kinowe ale także najnowsze filmy i seriale dostępne jedynie online. Jako VODLIFE dokładamy wszelkich starań aby baza naszych linków do filmów i seriali była aktualizowana wraz ze zmianami dostępności pozycji na popularnych serwisach streamingowych. Na stronie znajdziemy również artykuł poświęcone tematyce filmowo serialowej, jak np. recenzje najpopularniejszych filmów i seriali.

Czy na VODLIFE mogę oglądać filmy i seriale online?

VODLIFE agreguje linki do filmów i seriali znajdujących się na serwerach zewnętrznych usługodawców takich jak netflix, hbo, Kino Pod Baranami, player itp. Na naszych serwerach nie przechowujemy żadnych filmów i seriali online. Portal wyświetla jedynie ogólnodostępne informacje w sposób subiektywnie uporządkowany. Jeżeli w danej produkcji nie wyświetlają się linki do źródeł możesz użyć przycisku "Kliknij tutaj, aby zaktualizować źródła".
Dokładamy wszelkich starań aby baza oferowanych przez portali linków do filmów i seriali była aktualizowana na bieżąco.

Czy VODLIFE oznacza filmy do których posiada linki obecnie w bazie?

Tak, portal VODLIFE oznacza filmy i seriale do których w danej chwili znaleźć można link do legalnego partnera VOD. Oznaczenie zgodnie z legendą, która znajduje się na stronie każdego filmu informuje o tym czy w bazie znajduje się obecnie link czy nie. Granatowa gwiazdka na białym tle obok tytułu oznacza obecny brak linków w bazie, złota gwiazdka oznacza, że w bazie obecnie znajdują się linki do partnerów VOD. Kliknięcie w wyżej wymienione oznaczenie powoduje przeskok do legendy opisującej oznaczenia. Dodatkowo w celu udostępnienia informacji o dostępności linków użytkownikom z niepełnosprawnościami grafiki opatrzone zostały tekstami alternatywnymi wyświetlającymi się po najechaniu kursorem.

Najważniejsze hiperłącza.

DMCA
Prawa autorskie
Polityka prywatności
Regulamin portalu vodlife.pl
Współpraca